Przygodówki, gry przygodowe, solucje, zrzuty ekranu, screenshots, recenzje
spacer Home spacer Home spacerspacerspacer Lista spacer Lista spacerspacerspacer Solucje spacer Solucje spacerspacerspacer Download spacer Download spacerspacerspacer Screeny spacer Screeny spacerspacerspacer Saves spacer Saves spacerspacerspacer Kontakt spacer Kontakt spacerspacerspacer facebook spacer facebook  
Amiga | Atari | Apple | DOS | Commodore | Macintosh | Playstation | Sega | ScummVM | Windows | Xbox
spacer spacer spacer spacer spacer spacer spacer spacer spacer
spacer
  strzałka Ostatnio dodane gry
spacer
Okładka z gry A Trip to Yugoslavia 2018-03-13
A Trip to Yugoslavia
Rok: 2017
spacer
Okładka z gry Indygo 2017-11-28
Indygo
Rok: 2017
spacer
Okładka z gry Inner Voices 2017-08-16
Inner Voices
Rok: 2017
spacerOkładka z gry Bohemian Killing 2016-08-09
Bohemian Killing
Rok: 2016
spacer
Okładka z gry Demetrios: The Big Cynical Adventure 2016-06-06
Demetrios: The Big Cynical Adventure
Rok: 2016
spacer
Okładka z gry Jack Keane 2: The Fire Within 2016-05-24
Jack Keane 2: The Fire Within
Rok: 2012
spacer
Okładka z gry Samorost 3 2016-05-09
Samorost 3
Rok: 2016
spacer
Okładka z gry Ceville 2016-04-16
Ceville
Rok: 2009
spacer
Okładka z gry Heavens Hope 2016-03-12
Heavens Hope
Rok: 2016
spacer
Okładka z gry Deponia Doomsday 2016-03-08
Deponia Doomsday
Rok: 2016
spacer
Okładka z gry Anna's Quest 2016-03-04
Anna's Quest
Rok: 2015
spacer
Okładka z gry Paradise 2016-02-22
Paradise
Rok: 2006
spacer
Okładka z gry Agatha Christie - ABC Murders 2016-02-19
Agatha Christie - ABC Murders
Rok: 2016
spacer
Okładka z gry Sinking Island 2016-02-02
Sinking Island
Rok: 2007
spacer
Okładka z gry Dracula 4: The Shadow of the Dragon 2016-01-20
Dracula 4: The Shadow of the Dragon
Rok: 2013
spacer
Okładka z gry Undercover Missions: Operation Kursk K-141 2016-01-18
Undercover Missions: Operation Kursk K-141
Rok: 2015
spacer
Okładka z gry Dreamfall: Chapters 2015-12-16
Dreamfall: Chapters
Rok: 2014
spacer
Okładka z gry The Perils of Man 2015-12-13
The Perils of Man
Rok: 2015
spacer
Okładka z gry Dracula: The Resurrection 2015-11-30
Dracula: The Resurrection
Rok: 2000
spacer
Okładka z gry Gold and Glory: The Road to El Dorado 2015-11-27
Gold and Glory: The Road to El Dorado
Rok: 2000
spacer
Okładka z gry Stupid Invaders 2015-11-25
Stupid Invaders
Rok: 2001
spacer
Okładka z gry Broken Sword 2,5: The Return of the Templars 2015-11-18
Broken Sword 2,5: The Return of the Templars
Rok: 2008
spacer
Okładka z gry J.U.L.I.A.: Among the Stars 2015-11-16
J.U.L.I.A.: Among the Stars
Rok: 2014
spacer
Okładka z gry Life is Strange 2015-11-13
Life is Strange
Rok: 2015
spacer
Okładka z gry Keepsake 2015-10-30
Keepsake
Rok: 2005
spacer
Okładka z gry Jack Keane 2015-10-21
Jack Keane
Rok: 2007
spacer
Okładka z gry Dracula 2: The Last Sanctuary 2015-10-21
Dracula 2: The Last Sanctuary
Rok: 2001
spacer
Okładka z gry Lost Horizon 2 2015-10-08
Lost Horizon 2
Rok: 2015
spacer
Okładka z gry Armikrog 2015-10-02
Armikrog
Rok: 2015
spacer
Okładka z gry Alpha Polaris 2015-09-28
Alpha Polaris
Rok: 2011
spacer
spacer

ZERO SKILL: For everyone who likes easy video gaming!
spacer
spacer
spacer
spacer
spacer
  domek Recenzja (opis) gry
spacer
Logo gry Deponia Doomsday

Deponia Doomsday

Miasto w północnej Polsce, 25 luty 2016, godziny wieczorne. Mieszkańcy powoli układają się do snu po pracowitym czwartku, gdy nagle chłodne nocne powietrze rozdziera przeraźliwy kwik podniecenia wywołany dodarciem do mnie wieści o zapowiedzeniu przez Daedalic Entertainment nowej Deponii. Pięć dni później, gdy gra została już wydana, sąsiedzi byli skazani na kolejną serię kwików. Rufus naprawdę powrócił i będzie mi dane przeżyć kolejną szaloną przygodę na planecie śmieci!Grę zaczynamy w warunkach nuklearnej zimy. Wkrótce okazuje się jednak, że to tylko sen i Rufus jest wciąż w Kuvaqu i realizuje kolejny genialny plan mający na celu ucieczkę wraz z Toni na Elysium. Własnie ma spakować kieliszki Toni, gdy znikąd pojawia się niejaki McChronicle, naukowiec i podróżnik w czasie, który postanawia zaparkować na nich swój wehikuł. Aby ocalić kieliszki i związek Rufusa z Toni, trzeba więc cofnąć czas i pomóc McChronicle'owi w parkowaniu. Wkrótce okazuje się, że to wcale nie jest taka prosta sprawa, bo działania mające na celu ocalenie kieliszków sabotuje pewien różowy słoń, na którego trzeba będzie zapolować. Oczywiście Rufus nigdy się nie poddaje, więc wyrusza za słoniem w pościg w czasie i przestrzeni i to właśnie wokół tych podróży obraca się fabuła "Deponii Doomsday".

W pogoni za różowym słoniem Rufus odwiedzi między innymi upragnione Elysium, zostanie nauczycielem akademickim a nawet grabarzem. Wszystko oczywiście odbędzie w gęstych oparach absurdu doprawionych skrupulatnie odmierzoną łyżką głupoty. Tak samo jak w poprzednich odsłonach serii, również w Doomsday humoru nie brakuje. W świecie gry roi się od przeróżnych gagów i nawiązań do wcześniejszych Deponii, innych gier oraz filmów. Nie brakuje także żartów słownych oraz naigrywania się z konwencji gier przygodowych.W trakcie podróży oprócz starych (a w sumie niedoszłych) znajomych z poprzednich (przyszłych) przygód Rufusa napotkamy także mnóstwo nowych postaci. Dane nam będzie także poznać parę historii kryjących się za pewnymi szczegółami z oryginalnej trylogii Deponii, co sprawia że nowa gra bardzo ładnie splata się z poprzednimi odsłonami serii.

Prowadzenie pościgu za słoniem jest zajęciem o tyle specyficznym, że wymaga rozwiązywania przeróżnych zagadek. Tradycyjnie będą to głównie zagadki związane z manipulacją wszystkim, co nie zostało przytwierdzone do podłoża, a w konsekwencji znalazło się w ekwipunku Rufusa. Do rozwiązania będzie też parę układanek oraz nowość: minigierki zręcznościowe (a nawet RPG), które można jednak pominąć. O ile elementy zręcznościowe nie są zazwyczaj zbyt ciepło przyjmowane przez fanów przygodówek, o tyle w Doomsday są one bardzo ciekawym chwytem, więc polecam się z nimi zapoznać a nie omijać, gdy tylko się pojawią. Same minigierki nie są najwyższej jakości, kilka z nich jest pozbawione jakiegokolwiek sensu, ale to tylko dodaje uroku sytuacji, w której się one pojawiają.Kolejną nowością, jaka zawitała do nowej Deponii jest tak zwany button mashing – czyli walenie w guzik w celu zapełnienia jakiegoś paska, zazwyczaj stosowane, by oddać siłowanie się z przeciwnościami losu. W początkowej fazie gry jest to całkiem fajne uzupełnienie i zdynamizowanie rozgrywki, bo akcja jest bardzo wartka i button mashing sprawia, że można bardziej wczuć się w trudne sprawy rozgrywające się na ekranie. Później jednak zabieg ten stosowany jest w sytuacjach na mój gust niezbyt odpowiednich, przez co odniosłem wrażenie, że to chyba jakiś ukłon w stronę grających na PS4, na którym ma niebawem zagościć gra.
Deponia Doomsday wnosi do serii jeszcze jedną nowość – czasówki. Czyżbym słyszał jęk niezadowolenia? Sam nie jestem zwolennikiem tego typu rzeczy w przygodówkach, bo zazwyczaj powodują one, że człowiek nie ma czasu się zastanowić i powtarza tę samą sekwencję wiele razy. W Deponii czasówki nie wypadły jednak specjalnie źle. Czasu jest dość dużo, a okoliczności w których się one pojawiają całkowicie usprawiedliwiają ich występowanie.Same zagadki w Deponia Doomsday są chyba najprostsze w historii serii. Całą grę przeszedłem bez dłuższych utknięć i nie przeszło mi nawet przez myśl, by szukać gdzieś solucji bądź innej pomocy w graniu. Dopasowania przedmiotów bywają całkiem zabawne, jednak są przez cały czas bardzo logiczne jak na standardy Deponii. W poszczególnych lokacjach na Rufusa nie czekają przytłaczające ilości zadań do wypełnienia, a zagadki nie są nigdy podchwytliwe ani zbytnio skomplikowane, więc powtówki z Floating Black Market niestety nie będzie. Od samych zagadek większym wyzwaniem może okazać się zdobycie wszystkich achievementów. Są one nieźle pochowane i ich zdobywanie może skutecznie przedłużyć i tak już dość długi czas rozgrywki.Od strony graficznej Deponia Doomsday wypada równie dobrze, jak poprzednie części. Doomsday cieszy oczy mnóstwem nowych lokacji, wykonanych w tym samym stylu co w poprzednich odsłonach przygód Rufusa. Na ekranie zobaczymy więc kreskówkowe, lecz pełne szczegółów rysowane lokacje i oczywiście tak samo wykonane i świetnie animowane postacie. Za sprawą większej ilości miejsc przez nas odwiedzanych plansze będą nieco bardziej zróżnicowane niż do tej pory, choć bardzo ważnym motywem przez większość czasu pozostaną śmieci, gdyż właśnie tego na Deponii jest najwięcej.

Muzycznie Deponia Doomsday również prezentuje się bardzo podobnie do poprzedniczek. Podczas rozgrywki usłyszymy utwory znane z poprzednich części oraz całkiem nowe kompozycje utrzymane w nieco innej stylistyce niż do tej pory. Mają one mniej „śmieciowy” charakter i nadają czynom Rufusa swoistej doniosłości. Jak zwykle, w przypadku gier od Daedalic, są one świetnie wyprodukowane i przyjemnie jest ich posłuchać również poza rozgrywką. Niestety, z żalem muszę odnotować, że tradycyjną przyśpiewkę Huzzah! w Deponii Doomsday słyszymy tylko raz, za to wokal, tak samo jak dubbing jest identyczny z tym, co usłyszeliśmy w poprzednich odsłonach serii. Stare postacie mają te same świetne głosy, a nowe brzmią równie dobrze. Gra aktorska również utrzymuje stały poziom.Muszę przyznać, że z początku obawiałem się, co wyjdzie z tej nowej Deponii. Pośpieszna zapowiedź, premiera i dołączenie dzień po premierze jako pełna wersja do czasopisma (niemieckiego Computer Bild Spiele) rozbudziło we mnie poważne obawy co do jakości produktu. Na szczęście pomyliłem się i Deponia Doomsday jest całkiem solidną kontynuacją serii. Bardzo ucieszyło mnie ponowne spotkanie z Rufusem, który wciąż jest tak samo niesforny i szalony. Miło było też znowu odwiedzić Deponię. Muszę jednak przyznać, że zarówno od strony fabularnej jak i zagadkowej wypada nieco słabiej niż poprzednie odsłony serii. Ciężko zarzucić Doomsday'owi coś konkretnego, bo jest to całkiem dobra gra. Po prostu w przypadku tej serii bywało lepiej. W każdym razie, zabawa jest przednia, chociaż po ukończeniu jako fan Deponii czuję się nieco niedopieszczony. Po przejściu gry trudno nie przyznać, że fabuła jest nieco przekombinowana, ale taka była chyba jej konwencja. Cieszy mnie jednak jej wymowa w kontekście całej serii – jeśli oburza was koncepcja, że poprzednie gry to tylko sen, grajcie śmiało, bo sprawa nie jest taka prosta, jakby się zdawało.

+Rufus
+Deponia
+świetny humor

-nieco za prosta

8,5/10

Autor recenzji: QiO

Pobierz grę
lub demo

Utknąłeś w grze? TUTAJ JEST PORADNIK (solucja)

Nadal nie potrafisz przejść? ZAPYTAJ NA FORUM

spacer
spacer
spacer
  domek Inne z tej serii
spacer

Zobacz również:

Okładka z gry Deponia

 Deponia

Producent: Daedalic Entertainment

Rok produkcji: 2012

Okładka z gry Deponia 2: Chaos on Deponia

 Deponia 2: Chaos on Deponia

Producent: Daedalic Entertainment

Rok produkcji: 2012

Okładka z gry Deponia 3: Goodbye Deponia

 Deponia 3: Goodbye Deponia

Producent: Daedalic Entertainment

Rok produkcji: 2013

Okładka z gry Deponia Doomsday

 Deponia Doomsday

Producent: Daedalic Entertainment

Rok produkcji: 2016

spacer
spacer
spacer
  domek Deponia Doomsday
spacer

Komentarze do gry:

brak komentarzy...
Dodaj własny komentarz:

Utknąłeś w grze? TUTAJ JEST PORADNIK (solucja)

Nadal nie potrafisz przejść? ZAPYTAJ NA FORUM


Twój podpis (imię lub pseudonim):

 

Treść komentarza do gry:


Wpisz poniżej jakie miasto jest stolicą Polski?:

 
spacer
spacer
spacer
  info Informacje o grze
spacer
Okładka z gry Deponia Doomsday

Tytuł:
Deponia Doomsday

Producent:
Daedalic Entertainment

Wydawca:
Daedalic Entertainment

Wydawca PL:
Techland

Rok:
2016

Platformy:
Windows

Wersja językowa:

Wymagania:
CPU:procesor 2 GHz Dual Core,
RAM:2 GB pamięci RAM,
karta graficzna ATI Radeon HD 3400 Series, Geforce 9400 Series z 512 MB VRAM

spacer

Strona producenta:
kuleczka Przejdź do strony

spacer

Teksty:

kuleczka Recenzja gry

kuleczka Solucja, przewodnik

kuleczka DOWNLOAD (pobierz)

spacer


Zrzuty ekranu:

Screenshot, zrzut ekranu z gry Deponia Doomsday

Screenshot, zrzut ekranu z gry Deponia Doomsday

Screenshot, zrzut ekranu z gry Deponia Doomsday

Zobacz wszystkie zrzuty ekranu z gry

spacer
spacer
  info Artykuły

Jak robić screenshot z gry? Część I - OKNO
Masz problem z wykonaniem zdjęcia ekranu i wrzuceniem go np. na forum? Przeczytaj poradnik. »

Jak robić screenshot z gry? Część II - FULL SCREEN
Zrzuty ekranu z gier uruchamianych na pełnym ekranie. »

Jak robić screenshot z gry? Część III - OBRÓBKA
Ostatnia część artykułu o zrzutach ekranu. Obróbka, zmniejszenie wielkości, zmiana formatu. »

spacer
spacer
spacer
  info Przydatne strony

ZERO SKILL: For everyone who likes easy video gaming! Vote for EASINESS of video games.
[idź do strony]


Relaksująca gra mozaikowo-pixelowa.
[idź do strony]

Steam
System do zakupu elektronicznych wersji gier. Można tanio kupić wersje gier bez pudełek szukając okazji np. na Allegro. [idź do strony]

GOG
Serwis do zakupu elektronicznych wersji starszych gier. Przystępne ceny, duży wybór przygodówek. [idź do strony]

Zaprzyjaźnione strony
spacer
spacer
  info Ostatnie komentarze

user, gość, użytkownik rosyjski debil
A Trip to Yugoslavia
ta jest dobra gra :-)... »

user, gość, użytkownik Fajna gierka:)
UFOs
To była pierwsza gra w którą zagrałam z moim bratem na naszym nowiutkim komputerze...:)Przepiękne,ma... »

user, gość, użytkownik wolf666
Syberia
nie ma potrzeby tam iść...... »

user, gość, użytkownik Remy
Gemini Rue
Adam z 2014 roku, zastanów się co Ty w ogóle chłopie piszesz! ... »

user, gość, użytkownik 2020 gra
UFOs
Czy istnieje możliwość pobrania pełnej wersji tej gry z tej strony?... »

user, gość, użytkownik toyota132
Overclocked: A History of Violence
jak grać bez płyty dvd... »

user, gość, użytkownik agusia16
The Book of Unwritten Tales 2
Ta gra jest dostępna w języku polskim, między innymi na platformie Steam ;) Pozdrawiam! ... »

user, gość, użytkownik bez podpisu
The Book of Unwritten Tales 2
Kolejne wydanie dla polskiego odbiorcy w obcym języku i kolejna olewka polskiego klienta. Ciekawe cz... »

user, gość, użytkownik Jupek
Darkness Within 2: The Dark Lineage
Sorry ale te save po wgraniu i odpaleniu gry jest komunikat "Invalid save game" O co tu chodzi. Mo... »

user, gość, użytkownik Zipex
Darkness Within 2: The Dark Lineage
Oba tytuły są świetne ale w dwójce można chodzić... »

spacer
spacer
  strzałka SZUKAJ
spacer
Wpisz nazwę gry lub część wyrazu np. Sybe
spacer
spacer
  strzałka Emulatory

Emulator ScummVM
Emulator starszych gier przygodowych dostępny pod różne platformy... [czytaj]

Emulator DOSBox
Emulator systemu operacyjnego DOS dostępny pod różne platformy... [czytaj]

Emulator Microsoft Virtual PC
Emulator komputera PC, na którym zainstalować można inny system.... [czytaj]

Emulator Amigi WINUAE
Emulator komputera Amiga, na który również powstało sporo przygodówek.... [czytaj]
spacer
spacer
  strzłka Losowe ekrany
spacer
Screenshot, zrzut ekranu z gry The Moment of Silence The Moment of Silence
spacer
Screenshot, zrzut ekranu z gry Jack Keane 2: The Fire Within Jack Keane 2: The Fire Within
spacer
Screenshot, zrzut ekranu z gry A Stroke of Fate: Operation Valkyrie A Stroke of Fate: Operation Valkyrie
spacer
Screenshot, zrzut ekranu z gry Sherlock Holmes vs. Jack the Ripper Sherlock Holmes vs. Jack the Ripper
spacer
Screenshot, zrzut ekranu z gry Deponia 2: Chaos on Deponia Deponia 2: Chaos on Deponia
spacer
Screenshot, zrzut ekranu z gry Darkness Within: In Pursuit of Loath Nolder Darkness Within: In Pursuit of Loath Nolder
spacer
Screenshot, zrzut ekranu z gry Goblins 3 Goblins 3
spacer
Screenshot, zrzut ekranu z gry Ceville Ceville
spacer
Screenshot, zrzut ekranu z gry Penumbra: Overture Penumbra: Overture
spacer
Screenshot, zrzut ekranu z gry J.U.L.I.A.: Among the Stars J.U.L.I.A.: Among the Stars
spacer
Screenshot, zrzut ekranu z gry Ceville Ceville
spacer
Screenshot, zrzut ekranu z gry Indiana Jones and the Fate of Atlantis Indiana Jones and the Fate of Atlantis
spacer
Screenshot, zrzut ekranu z gry The Longest Journey The Longest Journey
spacer
Screenshot, zrzut ekranu z gry The Book of Unwritten Tales 2 The Book of Unwritten Tales 2
spacer
Screenshot, zrzut ekranu z gry Cruise for a Corpse Cruise for a Corpse
spacer
spacer spacer
spacer
spacer spacer spacer spacer spacer spacer spacer spacer spacer
spacer spacer spacer
spacer spacer spacer
spacer
Notka prawna: Dane o grach oraz zrzuty ekranu pochodzą z opisywanych gier komputerowych, wszystkie teksty jak: solucje, opisy, recenzje są własnością autorów strony i nie mogą być kopiowane ani rozpowszechniane w żadnej formie.
spacer
spacer spacer spacer
spacer spacer spacer
spacer spacer spacer