Przygodówki, gry przygodowe, solucje, zrzuty ekranu, screenshots, recenzje
spacer Home spacer Home spacerspacerspacer Lista spacer Lista spacerspacerspacer Solucje spacer Solucje spacerspacerspacer Download spacer Download spacerspacerspacer Screeny spacer Screeny spacerspacerspacer Saves spacer Saves spacerspacerspacer Kontakt spacer Kontakt spacerspacerspacer facebook spacer facebook  
Amiga | Atari | Apple | DOS | Commodore | Macintosh | Playstation | Sega | ScummVM | Windows | Xbox
spacer spacer spacer spacer spacer spacer spacer spacer spacer
spacer
  strzałka Ostatnio dodane gry
spacer
Okładka z gry A Trip to Yugoslavia 2018-03-13
A Trip to Yugoslavia
Rok: 2017
spacer
Okładka z gry Indygo 2017-11-28
Indygo
Rok: 2017
spacer
Okładka z gry Inner Voices 2017-08-16
Inner Voices
Rok: 2017
spacerOkładka z gry Bohemian Killing 2016-08-09
Bohemian Killing
Rok: 2016
spacer
Okładka z gry Demetrios: The Big Cynical Adventure 2016-06-06
Demetrios: The Big Cynical Adventure
Rok: 2016
spacer
Okładka z gry Jack Keane 2: The Fire Within 2016-05-24
Jack Keane 2: The Fire Within
Rok: 2012
spacer
Okładka z gry Samorost 3 2016-05-09
Samorost 3
Rok: 2016
spacer
Okładka z gry Ceville 2016-04-16
Ceville
Rok: 2009
spacer
Okładka z gry Heavens Hope 2016-03-12
Heavens Hope
Rok: 2016
spacer
Okładka z gry Deponia Doomsday 2016-03-08
Deponia Doomsday
Rok: 2016
spacer
Okładka z gry Anna's Quest 2016-03-04
Anna's Quest
Rok: 2015
spacer
Okładka z gry Paradise 2016-02-22
Paradise
Rok: 2006
spacer
Okładka z gry Agatha Christie - ABC Murders 2016-02-19
Agatha Christie - ABC Murders
Rok: 2016
spacer
Okładka z gry Sinking Island 2016-02-02
Sinking Island
Rok: 2007
spacer
Okładka z gry Dracula 4: The Shadow of the Dragon 2016-01-20
Dracula 4: The Shadow of the Dragon
Rok: 2013
spacer
Okładka z gry Undercover Missions: Operation Kursk K-141 2016-01-18
Undercover Missions: Operation Kursk K-141
Rok: 2015
spacer
Okładka z gry Dreamfall: Chapters 2015-12-16
Dreamfall: Chapters
Rok: 2014
spacer
Okładka z gry The Perils of Man 2015-12-13
The Perils of Man
Rok: 2015
spacer
Okładka z gry Dracula: The Resurrection 2015-11-30
Dracula: The Resurrection
Rok: 2000
spacer
Okładka z gry Gold and Glory: The Road to El Dorado 2015-11-27
Gold and Glory: The Road to El Dorado
Rok: 2000
spacer
Okładka z gry Stupid Invaders 2015-11-25
Stupid Invaders
Rok: 2001
spacer
Okładka z gry Broken Sword 2,5: The Return of the Templars 2015-11-18
Broken Sword 2,5: The Return of the Templars
Rok: 2008
spacer
Okładka z gry J.U.L.I.A.: Among the Stars 2015-11-16
J.U.L.I.A.: Among the Stars
Rok: 2014
spacer
Okładka z gry Life is Strange 2015-11-13
Life is Strange
Rok: 2015
spacer
Okładka z gry Keepsake 2015-10-30
Keepsake
Rok: 2005
spacer
Okładka z gry Jack Keane 2015-10-21
Jack Keane
Rok: 2007
spacer
Okładka z gry Dracula 2: The Last Sanctuary 2015-10-21
Dracula 2: The Last Sanctuary
Rok: 2001
spacer
Okładka z gry Lost Horizon 2 2015-10-08
Lost Horizon 2
Rok: 2015
spacer
Okładka z gry Armikrog 2015-10-02
Armikrog
Rok: 2015
spacer
Okładka z gry Alpha Polaris 2015-09-28
Alpha Polaris
Rok: 2011
spacer
spacer

ZERO SKILL: For everyone who likes easy video gaming!
spacer
spacer
spacer
spacer
spacer
  domek Recenzja (opis) gry
spacer
Logo gry Jack Keane

Jack Keane"Jack Keane" to produkcja niemieckiego studia Deck 13 osadzona w niby kolonialnych czasach. Opowiada ona o dziejach tytułowego bohatera – kapitana statku, któremu zlecone zostaje zadanie przewiezienia na tajemniczą wyspę tajnego agenta brytyjskiego wywiadu. Wydawać by się mogło, że to prosta sprawa, jednak jak to zwykle w przygodówkach bywa, wydarzenia przyjmują niespodziewany obrót, dzięki czemu kierując poczynaniami Jacka będziemy mogli rozwiązać postawione przed nami problemy w najdziwniejszy możliwy sposób, zgłębić tajemnice przeszłości naszego bohatera, a przy okazji uratować świat przed Doktorem Tee, który wraz ze swoimi małpami knuje coś niecnego.Gra zaczyna się istnym trzęsieniem ziemi. Jack musi uciec przed wierzycielami, którym znudziło się już upominanie się o spłatę długów i przeszli do rozwiązań siłowych zastosowanych na samym szczycie Big Bena lub jakiejś innej wieży zegarowej w Londynie. Nie próbuję wnikać, dlaczego akurat tam, gdyż mamy do czynienia z jedną z tych zakręconych przygodówek. Ważne jest to, że gra wywiera świetne pierwsze wrażenie. Napięcie w tym momencie jest wyraźnie odczuwalne i sprawia, że pozycja wydaje się interesującą już od pierwszych minut. Trochę jednak smutne jest to, że właściwie zaczynamy od tego, co jest w całej grze najlepsze. W późniejszych etapach rozgrywki nie poczułem już takiego zaangażowania w to co dzieje się na ekranie, jak na samym początku produkcji.

Ten brak poczucia zaangażowania być może wynikał z tego, że w miarę postępu w grze i poznawaniu kolejnych części fabuły odnosiłem wrażenie, że jest ona nieco naciągana nawet jak na przygodówkę z gatunku wacky adventures. Sama historia, mimo że niezbyt skomplikowana, jest całkiem w porządku. Nie podobało mi się jednak to, że twórcy chcieli siłą sprawić, by było śmiesznie, przez co oglądając na przykład Doktora rozmawiającego ze swoimi małpami odnosiłem wrażenie, że gram w jakąś produkcję skierowaną do przedziału wiekowego 7-10, aż nagle zobaczyłem bohaterów w dość jednoznacznej sytuacji i nie wiedziałem już, co mam myśleć na ten temat.W zamyśle śmieszne miały być również dialogi, niestety przynajmniej w angielskiej wersji większość żartów była tak sucha, że zacząłem poważnie zastanawiać się nad zakupem nawilżacza. Niewykluczone że to wina tłumaczenia, bo kilka żartów przetłumaczono w taki sposób, że dla osoby nieznającej niemieckiego mogłyby być one zupełnie bez sensu. Sytuacji nie poprawiły nawet odwołania do kultowych kwestii z serii, takich jak "Gwiezdne Wojny" czy "Władca Pierścieni". Nawiązania te wyszły wyjątkowo sztucznie, zupełnie jakby były umieszczone w grze z obowiązku. Sztucznie brzmią też rozmowy, jeśli pozwolimy sobie na pewną dowolność w kolejności podejmowanych kwestii. Jeśli będziemy rozmawiać wybierając je po kolei, przeważnie usłyszymy całkiem fajną, klejącą się rozmówkę, w której rozmówca nawiązuje do tego, co odpowiada mu Jack. Jeśli porozmawiamy nie po kolei, może to brzmieć dziwnie.Oprawa audiowizualna również nie zachwyca. Gra została zrealizowana w pełnym 3D na silniku OGRE. Zdaję sobie sprawę, że mam do czynienia z produkcją z 2007 roku o zapewne niezbyt wysokim budżecie, więc nie twierdzę, że Jack powinien wyglądać tak dobrze jak "Bioshock", który do dziś serwuje piękne widoki, jednak to co zobaczyłem na ekranie wzbudziło we mnie pewien niesmak. Kreskówkowa oprawa wyszła aż nadto kreskówkowo za sprawą przeważających jaskrawych kolorów, które w połączeniu z niezbyt szczegółowymi modelami, a tu i ówdzie również z rozpikselowanymi teksturami naprawdę nie wywarły na mnie pozytywnego wrażenia. Graficznej tragedii nie ma, ale nie można zaprzeczyć, że są gry (również przygodowe) z tego okresu, które wyglądały zdecydowanie lepiej.

Animacje przez większość czasu nie budziły większych zastrzeżeń poza momentami, gdy ktoś wchodził po schodach, poruszając się skokowo po osi pionowej, dźwigni która jest pchana mimo że postać ją ciągnie oraz jednej cutscenki, w której Jack przewracał kartki pamiętnika, a one po zakończeniu odwracania wracały na swoje miejsce, czego twórcy nie raczyli nawet pozostawić poza kadrem.Niemniej jednak należy pochwalić twórców za to, w jaki sposób umieścili grę przygodową w trzecim wymiarze. Jako zwolennik klasycznych, dwuwymiarowych przygodówek zasadniczo nie popieram takich praktyk, ale programistom z Deck13 udało się uzyskać dobry kompromis między klasycznym sterowaniem opartym na klikaniu i trójwymiarowym otoczeniem. Wszystkie czynności w grze wykonujemy za pomocą myszki, dzięki czemu można łatwo znaleźć interaktywne obiekty i nie występuje problem z dziwnymi kątami nachylenia kamery oraz niespodziewanymi reakcjami postaci na wciskane klawisze. Dodatkowo, umożliwiono (przez przytrzymanie klawisza X) podświetlenie miejsc na ekranie, z którymi można coś zrobić. Nie zawsze działa to poprawnie, bo czasami kamera jest ustawiona w taki sposób, że dana rzecz jest zasłonięta, ale czasami funkcja ta stanowi naprawdę wielką pomoc. Wspominając o tym usprawnieniu warto nadmienić o jeszcze jednej przydatnej funkcji zaimplementowanej w grze. Jest nią notatnik, w którym w ogólny sposób zapisane jest, co mamy w danej chwili do zrobienia. Bardzo poręczne, szczególnie przy dłuższych przerwach między kolejnymi posiedzeniami przy grze.

Od strony dźwiękowej gra wypada bardzo przeciętnie. Przez większość czasu z głośników dobiegają dźwięki otoczenia. W paru miejscach gra muzyka, jednak nie ma jej za dużo – w całej rozgrywce można spotkać tylko kilka utworów. Nie harmonizuje ona również z tym, co się dzieje na ekranie – po prostu jest. Nie przeszkadza, ale nie wnosi też niczego do rozgrywki. W udźwiękowieniu produkcji drażniły mnie tylko odgłosy kroków – wszystkie brzmią tak samo, jak monotonny stukot.

Jeśli chodzi o atuty "Jacka Keane'a" to z pewnością są to zagadki. Choć momentami są bardzo zakręcone, w znakomitej większości reprezentują one w miarę równy i wyważony poziom. Nie są one niesamowicie trudne, lecz przeważnie wymagają, by trochę się nad nimi zastanowić. Rozwiązywanie ich szło mi jednak na tyle szybko, że nie czułem zahamowania rozwoju fabuły. Co ciekawe, niektóre zadania, które stawia przed nami gra można rozwiązać na parę sposobów.Dodatkowo, po świecie gry porozrzucane są dodatkowe zagadki, których rozwiązanie nie jest konieczne do popchnięcia fabuły do przodu. Służą one do odblokowywania bonusowych treści, do których dostęp można uzyskać z poziomu menu gry. Poszukiwania i rozwiązywanie tych zagadek mogą skutecznie przedłużyć i tak już długą rozgrywkę.

Czytając tę recenzję na pewno można zauważyć, że "Jack Keane" ma wiele wad. Nie jest to jednak jakaś bardzo słaba gra – mamy do czynienia po prostu z produkcją bardzo przeciętną. Trudno mi się nad nim zachwycać, zaś o niedociągnięciach trudno mi nie wspomnieć. Nie zachęcałbym gorąco do zapoznania się z tą grą, ale nie sądzę, żeby czas przy niej spędzony byłby zmarnowany. Jeśli nie masz nic ciekawszego na celowniku – graj śmiało, nie pożałujesz.

+ ciekawe zagadki
+ sprawnie działające środowisko 3D

- grafika
- angielskie tłumaczenie

6/10

Autor recenzji: QiO

Pobierz grę
lub demo

Utknąłeś w grze? TUTAJ JEST PORADNIK (solucja)

Nadal nie potrafisz przejść? ZAPYTAJ NA FORUM

spacer
spacer
spacer
  domek Jack Keane
spacer

Komentarze do gry:

brak komentarzy...
Dodaj własny komentarz:

Utknąłeś w grze? TUTAJ JEST PORADNIK (solucja)

Nadal nie potrafisz przejść? ZAPYTAJ NA FORUM


Twój podpis (imię lub pseudonim):

 

Treść komentarza do gry:


Wpisz poniżej jakie miasto jest stolicą Polski?:

 
spacer
spacer
spacer
  info Informacje o grze
spacer
Okładka z gry Jack Keane

Tytuł:
Jack Keane

Producent:
Deck13 Interactive

Wydawca:
10tacle Studios

Wydawca PL:
Cenega Poland

Rok:
2007

Platformy:
Windows

Wersja językowa:

Wymagania:
CPU: Pentium 4 3 GHz,
RAM: 1 GB,
CPU: karta grafiki 256 MB (GeForce 6600 lub lepsza),
HDD: 1.5 GB

spacer

Strona producenta:
kuleczka Przejdź do strony

spacer

Teksty:

kuleczka Recenzja gry

kuleczka Solucja, przewodnik

kuleczka Save (zapisy) gry
Wersja angielska.

kuleczka DOWNLOAD (pobierz)

spacer


Zrzuty ekranu:

Screenshot, zrzut ekranu z gry Jack Keane

Screenshot, zrzut ekranu z gry Jack Keane

Screenshot, zrzut ekranu z gry Jack Keane

Zobacz wszystkie zrzuty ekranu z gry

spacer
spacer
  info Artykuły

Jak robić screenshot z gry? Część I - OKNO
Masz problem z wykonaniem zdjęcia ekranu i wrzuceniem go np. na forum? Przeczytaj poradnik. »

Jak robić screenshot z gry? Część II - FULL SCREEN
Zrzuty ekranu z gier uruchamianych na pełnym ekranie. »

Jak robić screenshot z gry? Część III - OBRÓBKA
Ostatnia część artykułu o zrzutach ekranu. Obróbka, zmniejszenie wielkości, zmiana formatu. »

spacer
spacer
spacer
  info Przydatne strony

ZERO SKILL: For everyone who likes easy video gaming! Vote for EASINESS of video games.
[idź do strony]


Relaksująca gra mozaikowo-pixelowa.
[idź do strony]

Steam
System do zakupu elektronicznych wersji gier. Można tanio kupić wersje gier bez pudełek szukając okazji np. na Allegro. [idź do strony]

GOG
Serwis do zakupu elektronicznych wersji starszych gier. Przystępne ceny, duży wybór przygodówek. [idź do strony]

Zaprzyjaźnione strony
spacer
spacer
  info Ostatnie komentarze

user, gość, użytkownik rosyjski debil
A Trip to Yugoslavia
ta jest dobra gra :-)... »

user, gość, użytkownik Fajna gierka:)
UFOs
To była pierwsza gra w którą zagrałam z moim bratem na naszym nowiutkim komputerze...:)Przepiękne,ma... »

user, gość, użytkownik wolf666
Syberia
nie ma potrzeby tam iść...... »

user, gość, użytkownik Remy
Gemini Rue
Adam z 2014 roku, zastanów się co Ty w ogóle chłopie piszesz! ... »

user, gość, użytkownik 2020 gra
UFOs
Czy istnieje możliwość pobrania pełnej wersji tej gry z tej strony?... »

user, gość, użytkownik toyota132
Overclocked: A History of Violence
jak grać bez płyty dvd... »

user, gość, użytkownik agusia16
The Book of Unwritten Tales 2
Ta gra jest dostępna w języku polskim, między innymi na platformie Steam ;) Pozdrawiam! ... »

user, gość, użytkownik bez podpisu
The Book of Unwritten Tales 2
Kolejne wydanie dla polskiego odbiorcy w obcym języku i kolejna olewka polskiego klienta. Ciekawe cz... »

user, gość, użytkownik Jupek
Darkness Within 2: The Dark Lineage
Sorry ale te save po wgraniu i odpaleniu gry jest komunikat "Invalid save game" O co tu chodzi. Mo... »

user, gość, użytkownik Zipex
Darkness Within 2: The Dark Lineage
Oba tytuły są świetne ale w dwójce można chodzić... »

spacer
spacer
  strzałka SZUKAJ
spacer
Wpisz nazwę gry lub część wyrazu np. Sybe
spacer
spacer
  strzałka Emulatory

Emulator ScummVM
Emulator starszych gier przygodowych dostępny pod różne platformy... [czytaj]

Emulator DOSBox
Emulator systemu operacyjnego DOS dostępny pod różne platformy... [czytaj]

Emulator Microsoft Virtual PC
Emulator komputera PC, na którym zainstalować można inny system.... [czytaj]

Emulator Amigi WINUAE
Emulator komputera Amiga, na który również powstało sporo przygodówek.... [czytaj]
spacer
spacer
  strzłka Losowe ekrany
spacer
Screenshot, zrzut ekranu z gry Reksio i UFO Reksio i UFO
spacer
Screenshot, zrzut ekranu z gry STASIS STASIS
spacer
Screenshot, zrzut ekranu z gry Deponia 2: Chaos on Deponia Deponia 2: Chaos on Deponia
spacer
Screenshot, zrzut ekranu z gry Jack Keane Jack Keane
spacer
Screenshot, zrzut ekranu z gry Botanicula Botanicula
spacer
Screenshot, zrzut ekranu z gry Nostradamus: The Last Prophecy Nostradamus: The Last Prophecy
spacer
Screenshot, zrzut ekranu z gry Lost Horizon Lost Horizon
spacer
Screenshot, zrzut ekranu z gry Runaway: A Twist of Fate Runaway: A Twist of Fate
spacer
Screenshot, zrzut ekranu z gry Penumbra: Requiem Penumbra: Requiem
spacer
Screenshot, zrzut ekranu z gry Stupid Invaders Stupid Invaders
spacer
Screenshot, zrzut ekranu z gry The Lost Chronicles of Zerzura The Lost Chronicles of Zerzura
spacer
Screenshot, zrzut ekranu z gry Monkey Island 2: LeChuck's Revenge Monkey Island 2: LeChuck's Revenge
spacer
Screenshot, zrzut ekranu z gry Lost Horizon 2 Lost Horizon 2
spacer
Screenshot, zrzut ekranu z gry Day Of The Tentacle Day Of The Tentacle
spacer
Screenshot, zrzut ekranu z gry STASIS STASIS
spacer
spacer spacer
spacer
spacer spacer spacer spacer spacer spacer spacer spacer spacer
spacer spacer spacer
spacer spacer spacer
spacer
Notka prawna: Dane o grach oraz zrzuty ekranu pochodzą z opisywanych gier komputerowych, wszystkie teksty jak: solucje, opisy, recenzje są własnością autorów strony i nie mogą być kopiowane ani rozpowszechniane w żadnej formie.
spacer
spacer spacer spacer
spacer spacer spacer
spacer spacer spacer