Przygodówki, gry przygodowe, solucje, zrzuty ekranu, screenshots, recenzje
spacer Home spacer Home spacerspacerspacer Lista spacer Lista spacerspacerspacer Solucje spacer Solucje spacerspacerspacer Download spacer Download spacerspacerspacer Screeny spacer Screeny spacerspacerspacer Saves spacer Saves spacerspacerspacer Kontakt spacer Kontakt spacerspacerspacer facebook spacer facebook  
Amiga | Atari | Apple | DOS | Commodore | Macintosh | Playstation | Sega | ScummVM | Windows | Xbox
spacer spacer spacer spacer spacer spacer spacer spacer spacer
spacer
  strzałka Ostatnio dodane gry
spacer
Okładka z gry A Trip to Yugoslavia 2018-03-13
A Trip to Yugoslavia
Rok: 2017
spacer
Okładka z gry Indygo 2017-11-28
Indygo
Rok: 2017
spacer
Okładka z gry Inner Voices 2017-08-16
Inner Voices
Rok: 2017
spacerOkładka z gry Bohemian Killing 2016-08-09
Bohemian Killing
Rok: 2016
spacer
Okładka z gry Demetrios: The Big Cynical Adventure 2016-06-06
Demetrios: The Big Cynical Adventure
Rok: 2016
spacer
Okładka z gry Jack Keane 2: The Fire Within 2016-05-24
Jack Keane 2: The Fire Within
Rok: 2012
spacer
Okładka z gry Samorost 3 2016-05-09
Samorost 3
Rok: 2016
spacer
Okładka z gry Ceville 2016-04-16
Ceville
Rok: 2009
spacer
Okładka z gry Heavens Hope 2016-03-12
Heavens Hope
Rok: 2016
spacer
Okładka z gry Deponia Doomsday 2016-03-08
Deponia Doomsday
Rok: 2016
spacer
Okładka z gry Anna's Quest 2016-03-04
Anna's Quest
Rok: 2015
spacer
Okładka z gry Paradise 2016-02-22
Paradise
Rok: 2006
spacer
Okładka z gry Agatha Christie - ABC Murders 2016-02-19
Agatha Christie - ABC Murders
Rok: 2016
spacer
Okładka z gry Sinking Island 2016-02-02
Sinking Island
Rok: 2007
spacer
Okładka z gry Dracula 4: The Shadow of the Dragon 2016-01-20
Dracula 4: The Shadow of the Dragon
Rok: 2013
spacer
Okładka z gry Undercover Missions: Operation Kursk K-141 2016-01-18
Undercover Missions: Operation Kursk K-141
Rok: 2015
spacer
Okładka z gry Dreamfall: Chapters 2015-12-16
Dreamfall: Chapters
Rok: 2014
spacer
Okładka z gry The Perils of Man 2015-12-13
The Perils of Man
Rok: 2015
spacer
Okładka z gry Dracula: The Resurrection 2015-11-30
Dracula: The Resurrection
Rok: 2000
spacer
Okładka z gry Gold and Glory: The Road to El Dorado 2015-11-27
Gold and Glory: The Road to El Dorado
Rok: 2000
spacer
Okładka z gry Stupid Invaders 2015-11-25
Stupid Invaders
Rok: 2001
spacer
Okładka z gry Broken Sword 2,5: The Return of the Templars 2015-11-18
Broken Sword 2,5: The Return of the Templars
Rok: 2008
spacer
Okładka z gry J.U.L.I.A.: Among the Stars 2015-11-16
J.U.L.I.A.: Among the Stars
Rok: 2014
spacer
Okładka z gry Life is Strange 2015-11-13
Life is Strange
Rok: 2015
spacer
Okładka z gry Keepsake 2015-10-30
Keepsake
Rok: 2005
spacer
Okładka z gry Jack Keane 2015-10-21
Jack Keane
Rok: 2007
spacer
Okładka z gry Dracula 2: The Last Sanctuary 2015-10-21
Dracula 2: The Last Sanctuary
Rok: 2001
spacer
Okładka z gry Lost Horizon 2 2015-10-08
Lost Horizon 2
Rok: 2015
spacer
Okładka z gry Armikrog 2015-10-02
Armikrog
Rok: 2015
spacer
Okładka z gry Alpha Polaris 2015-09-28
Alpha Polaris
Rok: 2011
spacer
spacer

ZERO SKILL: For everyone who likes easy video gaming!
spacer
spacer
spacer

Oceń ŁATWOŒĆ w grach video!
spacer
spacer
  domek Recenzja (opis) gry
spacer
Logo gry Paradise

Paradise

Po dwóch latach od premiery Syberii światu ukazuje się kolejne dzieło Benoîta Sokala, a jest nim właśnie "Paradise". Wszyscy spodziewali się, że nowa produkcja będzie co najmniej tak dobra jak poprzednie, wydawca w trailerach zapowiadał arcydzieło, a każda nowa informacja o nowym dziele nakręcała podniecenie wokół mającej się niebawem ukazać gry.

Aż wreszcie świat doczekał się premiery nowego pont'n'clicka i miał szansę zapoznać się z historią dziewczyny, która po katastrofie lotniczej trafiła do haremu pewnego maurańskiego księcia, by tam dojść do sił. Wskutek wypadku straciła pamięć, a przy sobie ma jedynie szwajcarską kartę biblioteczną, książkę o faunie Mauranii autorstwa niejakiej Ann Smith i parę innych drobiazgów. Gdy odzyskuje przytomność, w trakcie rozmowy z pierwszą napotkaną osobą decyduje się przyjąć nazwisko autorki posiadanej książki. Stwierdza także, że musi jak najszybciej wydostać się z owego haremu i w tym celu organizuje sobie audiencję u księcia. Ten zgadza się, by Ann opuściła lokal pod warunkiem, że odwiezie jego leoparda na łono natury. Zadanie to jednak nie będzie takie proste, jakby się to mogło wydawać, gdyż w Mauranii toczy się właśnie wojna domowa, a siły rebeliantów zbliżają się właśnie do Madargane, w którym w tej chwili przebywa Ann.Dziewczyna wyrusza więc w podróż po fantastycznej krainie zamieszkałej przez przedziwne zwierzęta i ludy, o których nie słyszeli nawet najmądrzejsi antropologowie. Brzmi znajomo? Nie, to wcale nie jest recenzja drugiej "Syberii" ani "Amerzone"! Nie sposób jednak nie oprzeć się wrażeniu, że "Paradise" czerpie garściami z poprzednich dzieł Sokala. Póki co każda gra opierała się na motywie podróży. Każda też akcentuje motyw cykliczności w naturze i podróży, więc również w "Paradise" będzie można go zauważyć. Tym razem przystanki będą wymuszane faktem, że Ann rozwala środki lokomocyjne, a przy okazji gubi leoparda, co wymusza konieczność poszukiwania zwierzaka.

Z początku utrzymana jest także tendencja to zastosowania dziwacznych mechanizmów. Może to i dobrze, bo zazwyczaj są one przyjemnymi zagadkami. Wieje jednak od nich "Syberią" i automatami Voralbergów, tym bardziej że wyglądają dość steampunkowo jak na afrykańską myśl technologiczną, a podziw może wzbudzić sposób, w jaki utrudniono wykonywanie codziennych czynności.Istotne wpływy Voralbergów widać również w interfejsie gry. Bardzo obficie animowane menu główne, w którym leopard okazał się ważniejszy od wartości użytkowej (przez co do opcji innych niż w sumie najrzadziej używana „nowa gra” należy doklikiwać się za pomocą strzałek), sprawia wrażenie jakiegoś mechanicznego, metalicznie pobrzękującego urządzenia w drewnianej obudowie. Podobnie sprawa się ma z ekwipunkiem naszej bohaterki, który wygląda zupełnie tak jak ten z "Syberii" – to akurat zaleta, bo po co naprawiać coś, co działa dobrze?

Odpowiedź na to pytanie chyba znaleźli programiści silnika gry, bowiem zdecydowali się oni poprawić mechanizmy dotyczące sterowania postacią. Dzięki temu w grze nie uświadczymy już nieszkodliwego błędu, przez który postać może przebyć odległości rzędu pół kroku bez animacji. W zamian za to, Ann zyskała tendencję do chodzenia w przeciwnym niż wskazany kierunku lub nie ruszania się z miejsca w przypadku uznania, że trasa w którą ją wysyłamy jest za krótka i niegodna jej wysiłku.

Bugi w tej grze można by długo wymieniać. Nawet grając w wersję z BigFish Games, która ukazała się parę lat po premierze, ukończenie gry bez instalacji patcha może okazać się niemożliwe. Co, gorsza niektóre błędy nigdy nie zostały załatane i należy posłużyć się sposobami na ich obejście, które można znaleźć w sieci.
Od strony graficznej "Paradise" wypada bardzo podobnie do "Syberii". Renderowana w czasie rzeczywistym Ann porusza się po starannie wykonanych prerenderowanych planszach. Urzekły mnie one szczególnie w pierwszej lokacji, bo islamska architektura Maragande naprawdę cieszy oko. Niestety w dalszych częściach powieje wtórnością, bo na przykład wioska plemienia Molgrave do złudzenia przypomina osadę syberyjskich Jukoli.Tak samo jak w Syberiach, rozgrywkę obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. W zakresie trójwymiarowych modeli postaci występujących w grze ciężko dostrzec jakieś zmiany w stosunku do "Syberii". Wciąż nie są one zbyt szczegółowe a animacje ich twarzy ograniczają się do ruchu warg. Pojawiły się za to odbicia bohaterów w kałużach oraz cienie, którym niestety zdarza się, być jaśniejszymi niż powierzchnie, na którą są rzucane. Graficzną nowością są także Noce Leoparda, podczas których będzie można przejąć sterowanie zwierzakiem towarzyszącym Ann i przebyć jakąś trasę lub też pomóc jej w rozwiązaniu jakiegoś problemu. Poruszając się leopardem zostajemy przeniesieni do lokacji wykonanych w całkowitym 3D, które nawet w roku 2006 nie wyglądało za dobrze, ale to nie jest jedyny problem związany z tą nowością.Leopard, tak samo jak Ann, ma bowiem problemy z poruszaniem się. Spowodowane jest to tym, że sterowanie nim odbywa się za pomocą myszy przez wskazanie kierunku i trzymania wciśniętego przycisku. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie ruchy kamery, przez które nasz drapieżnik zbacza z obranej przez nas trasy. Dywagować można by także nad celowością wprowadzania sekwencji z leopardem. O ile po pierwszej z nich myślałem, że będzie to uzupełnienie poczynań Ann urozmaicające rozgrywkę, o tyle po kolejnych zaczynałem czuć jedynie irytację, głównie z powodu sterowania. Na szczęście Noce Leoparda można pominąć wciskając klawisz Esc.

Nie irytują za to zagadki. W "Paradise" będziemy musieli rozgryźć parę przedziwnych mechanizmów, ale będzie to jedynie dodatek do zagadek ekwipunkowych. Połączenia przedmiotów są bardzo logiczne i na dłuższą metę nietrudne, ale zarówno Ann jak i otoczenie będzie dość oszczędne pod kątem udzielanych graczowi wskazówek. Największą przeszkodą w osiągnięciu naszych celów będą jednak miejsca ukrycia przedmiotów, które czasami dość ciężko znaleźć na ekranie oraz parę udziwnień, takich jak spowodowanie niezależnych od Ann wydarzeń przez udanie się do pomieszczenia, w którym absolutnie nie ma ona nic do roboty.Naszym zmaganiom z rzeczywistością otaczającą Ann towarzyszyć będzie całkiem niezła muzyka, która jest jedną z mocniejszych stron produkcji. Utwory, które usłyszymy w czasie podróży świetnie dopasowują się do lokacji, nie rozpraszają, a do tego słucha się ich całkiem przyjemnie. Chociaż nie ma ich za dużo, nie męczy fakt, że są one odtwarzane w pętli. Świetnej muzyce towarzyszy (w angielskiej wersji) całkiem poprawie wykonany dubbing. Wątki dialogowe zostały jednak aż nadto rozdrobnione, przez co wyklikując je nie po kolei otrzymamy niezbyt klejącą się rozmowę.

Coś złego stało się jednak z fabułą "Paradise". Z początku zapowiada się historia o tajemniczej dziewczynie, którą z leopardem łączy jakaś nadprzyrodzona więź, a do tego jest przez kogoś ścigana i sabotowana. Podczas swojej podróży Ann dowiaduje się jednak o sobie niewiele i tak naprawdę aż do końca wydaje się, że nie wie, kim właściwie jest. Pod koniec gry niby się tego dowiaduje, ale nie przeszkadza jej to utożsamiać się z przybranym nazwiskiem. Również zakończenie gry nie przynosi żadnej konkluzji.

Gdyby nie to, że fabuła sprawia wrażenie jakby komuś się zmieniła koncepcja w momencie, gdy pół gry było już zrobione oraz bugi, "Paradise" mogło by być niezbyt oryginalną, acz całkiem niezłą produkcją. Niestety, dobra oprawa audiowizualna to za mało, a grze nie pomógł nawet ten słynny geniusz Sokala. Otrzymaliśmy ładną produkcję o dość słabej zawartości, w której część zagadek istnieje tylko po to by zostało rozwiązane a po przejściu zastanawiamy się, o co właściwie było tyle zachodu.

+ ładna grafika
+ logiczne zagadki

- zepsuta fabuła
- wtórność
- bugi

5/10

Autor recenzji: QiOParadise to kolejny projekt Micro Application - twórców wspaniałej Syberii. Gra została wypuszczona w 2006 roku, co mnie bardzo zaskoczyło, bo wg mnie jest gorsza od 3 lata wcześniej wydanej Syberii.Bohaterką gry jest czarnoskóra dziewczyna Ann Smith, która budząc się po wypadku lotniczym znajduje się haremie i nie wie, kim jest. Wyrusza więc na przygodę z czarną pantera u boku, aby poznać prawdę. Całość osadzona jest w klimacie afrykańskim.

Grafika, jak można przypuszczać znając poprzednie produkty tej firmy, jest bardzo ładna. Już na pierwszy rzut oka widzimy ogromne podobieństwo go grafiki w Syberii.Niestety gra jest bardzo niedopracowana - kursor porusza się topornie, czasami ciężko znaleźć wyjście z lokacji bo strzałka pojawia się i znika. Menu też nie jest najpiękniejsze - chyba chłopcy kończyli tą grę w pośpiechu i już im się nie chciało.

Spore wątpliwości budzi też polska wersja gry. Momentami dialogi są nielogiczne i błędnie przetłumaczone. Jest też sporo błędów w tekstowym tłumaczeniu dialogów i nazw przedmiotów. Kilka razy zdarzyło się nawet, że dany przedmiot nazywa się OBJECT_3A50b :) - Polacy też nie przyłożyli się do tłumaczenia i odwalili kaszanę.

Podsumowując: grafika bardzo podobna do Syberii, scenariusz w porządku, brakuje tylko dopracowania gry, aby była tak wyśmienita jak Syberia.

Autor recenzji: adam

Pobierz grę
lub demo

Utknąłeś w grze? TUTAJ JEST PORADNIK (solucja)

Nadal nie potrafisz przejść? ZAPYTAJ NA FORUM

spacer
spacer
spacer
  domek Paradise
spacer

Komentarze do gry:

user, gość, użytkownik asia 2008-04-09 23:58:03
zajebista gra ale przeszłam z przewodnikiem

user, gość, użytkownik zuza 2008-06-08 09:01:58
łatwa,nudna

user, gość, użytkownik -@- 2008-06-08 09:06:18
no cóż to nie Syberia ale pograć można

user, gość, użytkownik Lena 2008-06-22 13:39:41
Gra jest średnia, oczywiście pięknie zrobiona, ale łatwa i dosyć nudna... Fabuła naciągana, trochę zaskakuje zakończenie, ale bez wielkich rewelacji... Niestety, gry Sokala schodzą na psy, najnowszy "Sinking Island" jest jeszcze gorszy.

user, gość, użytkownik sara 2009-06-12 16:21:38
o co chodzi z tym zakończeniem kompletnie go nie zrozumiałam i po jaką cholerę ann zabrała ze sobą tą panterę? nie zrozumiałam tej histori może mi ktoś ją wytłumaczyć?

user, gość, użytkownik ..Nadia.. 2009-11-28 19:13:01
Wg jedej z opowieści o panterze, to królowie mieli pantery by przejmowały ich grzechy. Umarł król, umarło jego sumienie. Tak ja zrozumiałam.

user, gość, użytkownik Witold 2010-05-04 01:51:38
Początek był genialny, ale zakończenie to jakaś totalna kaszana :P Liczyłem na jakąś puentę, podsumowanie, mądry morał, a tu pif-paf i boss umarł. Jak jakiejś w taniej grze akcji.

user, gość, użytkownik BAB 2010-05-16 15:13:48
NAJLEPSZE SĄ NIESTETY RYSUNKI W PORADNIKU KSIĄŻECZCE NIE POLECAM CÓRKA ZABIJA OJCA BEE

user, gość, użytkownik ann 2010-05-20 13:58:14
Bardzo fajna przygodówka ! Nie ma co się do niej czepiać. Można napotkać kilka błędów ale to nie sprawia żadnego kłopotu .

user, gość, użytkownik smoła..;d 2010-12-12 13:16:45
kurcze, gra jest suuper. tylko że azkończenie nie do końca zrozumiałe... może mi ktoś je dokładnie wytłumaczyć.???;d z góry dziękuję ;p

user, gość, użytkownik agusia;p 2010-12-12 13:18:18
niezła. małe niedociągnięcia ale poza tym booskAA.!!;p wytłumaczcie mi koniec.!!??;d

user, gość, użytkownik kotek809 2012-05-26 21:48:32
paradise to super gra tak mnie wciągneła że aż nie mogłam oczu odciągnąć:)xd;)

user, gość, użytkownik Dominik 2012-08-21 15:08:36
BAB ty kretynie.Jak można tak spoilerować.Nie pomyślałeś o tym że tu wchodzą też ci którzy jeszcze w to nie grali.Wystarczyło powiedzieć ,,nie polecam'',a nie zdradzać zakończenie. A gra mi się podobała.Taka jakby Syberia 3

user, gość, użytkownik Dzior 2012-09-04 14:21:21
Właśnie ukończyłem i zaczyna się ciekawie ale i tak pierwszy etap nie zbyt zachęca dopiero po wejściu do miasta zaczyna napędzać chęć do dalszej gry, podobał mi się ten orientalny klimat, muzyka i opowiadana historia ale programiści to popsuli spora ilość błędów, niektóre animacje, kursor czasem nie wie co robi przechodzenie między lokacjami jest czasem kłopotliwe a sterowanie panterą to zazwyczaj niezła udręka. Spolszczenie było dobre wszystkie głosy, pisma itp ok tylko jakieś błędy z niektórymi nazwami przedmiotów. Myślę że gdyby Sokal zrobił tę grę z Microids to wyszła by porządna dopracowana przygodówka.

user, gość, użytkownik HK 2013-08-07 16:37:57
Ogólnie pograć można, ale fabuła mocno naciągana, przewidywalna. Mam wrażenie jakby ktoś dostał zlecenie i musiał stworzyć tę grę, byle szybko, byle skończyć. Jak nie ma inne przygodówki pod ręką można pograć, w innym wypadku szkoda czasu.

user, gość, użytkownik Angreg 2014-02-08 02:17:29
Czy można zakupić tą grę?Jeśli tak to gdzie?

user, gość, użytkownik adam 2014-02-08 07:27:44
Wpisz sobie w wyszukiwarce Allegro Paradise - kliknij w kategorię "gry" - jest aktualnie jedna aukcja magazynu Click! z tą grą za 5 zł. Poza tym, o dziwo, ciężko dostać w rozsądnej cenie.

user, gość, użytkownik Angreg 2014-02-08 15:09:54
Dziękuję Adamie

user, gość, użytkownik marta 2015-01-02 19:13:19
gra jest beznadziejna i nikomu jej nie polecam. Syberia miała niesamowity klimat, świetną muzykę, detale i zagadki. tutaj wiekszość gry nie wiedziałąm co robić, Czasem klika się na aktywny element i nic sie nie dzieje,zero komentarza ze str bohaterki,czy podpisów, nie wiadomo zwykle co robić. Nie raz robi się rzeczy nie wiedząc po co. kursor jak w recenzji, dużo błędów. Grafika też jakby sprzed wielu lat
Dodaj własny komentarz:

Utknąłeś w grze? TUTAJ JEST PORADNIK (solucja)

Nadal nie potrafisz przejść? ZAPYTAJ NA FORUM


Twój podpis (imię lub pseudonim):

 

Treść komentarza do gry:


Wpisz poniżej jakie miasto jest stolicą Polski?:

 
spacer
spacer
spacer
  info Informacje o grze
spacer
Okładka z gry Paradise

Tytuł:
Paradise

Producent:
Micro Application, S.A.

Wydawca:
White Birds Productions

Wydawca PL:
Cenega Poland

Rok:
2006

Platformy:
Windows

Wersja językowa:

Wymagania:
Win 2000/XP
Pentium 4 2 GHz
512 MB RAM
karta graficzna 64MB

spacer

Strona producenta:
kuleczka Przejdź do strony

spacer

Teksty:

kuleczka Recenzja gry

kuleczka Solucja, przewodnik

kuleczka Save (zapisy) gry
Wersja polska.

kuleczka Triki, porady do gry

kuleczka DOWNLOAD (pobierz)

spacer


Zrzuty ekranu:

Screenshot, zrzut ekranu z gry Paradise

Screenshot, zrzut ekranu z gry Paradise

Screenshot, zrzut ekranu z gry Paradise

Zobacz wszystkie zrzuty ekranu z gry

spacer
spacer
  info Artykuły

Jak robić screenshot z gry? Część I - OKNO
Masz problem z wykonaniem zdjęcia ekranu i wrzuceniem go np. na forum? Przeczytaj poradnik. »

Jak robić screenshot z gry? Część II - FULL SCREEN
Zrzuty ekranu z gier uruchamianych na pełnym ekranie. »

Jak robić screenshot z gry? Część III - OBRÓBKA
Ostatnia część artykułu o zrzutach ekranu. Obróbka, zmniejszenie wielkości, zmiana formatu. »

spacer
spacer
spacer
  info Przydatne strony

ZERO SKILL: For everyone who likes easy video gaming! Vote for EASINESS of video games.
[idź do strony]


Relaksująca gra mozaikowo-pixelowa.
[idź do strony]

Steam
System do zakupu elektronicznych wersji gier. Można tanio kupić wersje gier bez pudełek szukając okazji np. na Allegro. [idź do strony]

GOG
Serwis do zakupu elektronicznych wersji starszych gier. Przystępne ceny, duży wybór przygodówek. [idź do strony]

Zaprzyjaźnione strony
spacer
spacer
  info Ostatnie komentarze

user, gość, użytkownik rosyjski debil
A Trip to Yugoslavia
ta jest dobra gra :-)... »

user, gość, użytkownik Fajna gierka:)
UFOs
To była pierwsza gra w którą zagrałam z moim bratem na naszym nowiutkim komputerze...:)Przepiękne,ma... »

user, gość, użytkownik wolf666
Syberia
nie ma potrzeby tam iść...... »

user, gość, użytkownik Remy
Gemini Rue
Adam z 2014 roku, zastanów się co Ty w ogóle chłopie piszesz! ... »

user, gość, użytkownik 2020 gra
UFOs
Czy istnieje możliwość pobrania pełnej wersji tej gry z tej strony?... »

user, gość, użytkownik toyota132
Overclocked: A History of Violence
jak grać bez płyty dvd... »

user, gość, użytkownik agusia16
The Book of Unwritten Tales 2
Ta gra jest dostępna w języku polskim, między innymi na platformie Steam ;) Pozdrawiam! ... »

user, gość, użytkownik bez podpisu
The Book of Unwritten Tales 2
Kolejne wydanie dla polskiego odbiorcy w obcym języku i kolejna olewka polskiego klienta. Ciekawe cz... »

user, gość, użytkownik Jupek
Darkness Within 2: The Dark Lineage
Sorry ale te save po wgraniu i odpaleniu gry jest komunikat "Invalid save game" O co tu chodzi. Mo... »

user, gość, użytkownik Zipex
Darkness Within 2: The Dark Lineage
Oba tytuły są świetne ale w dwójce można chodzić... »

spacer
spacer
  strzałka SZUKAJ
spacer
Wpisz nazwę gry lub część wyrazu np. Sybe
spacer
spacer
  strzałka Emulatory

Emulator ScummVM
Emulator starszych gier przygodowych dostępny pod różne platformy... [czytaj]

Emulator DOSBox
Emulator systemu operacyjnego DOS dostępny pod różne platformy... [czytaj]

Emulator Microsoft Virtual PC
Emulator komputera PC, na którym zainstalować można inny system.... [czytaj]

Emulator Amigi WINUAE
Emulator komputera Amiga, na który również powstało sporo przygodówek.... [czytaj]
spacer
spacer
  strzłka Losowe ekrany
spacer
Screenshot, zrzut ekranu z gry Myst: Masterpiece Edition Myst: Masterpiece Edition
spacer
Screenshot, zrzut ekranu z gry Face Noir Face Noir
spacer
Screenshot, zrzut ekranu z gry Journey of a Roach Journey of a Roach
spacer
Screenshot, zrzut ekranu z gry Indiana Jones and The Last Crusade Indiana Jones and The Last Crusade
spacer
Screenshot, zrzut ekranu z gry Teenagent Teenagent
spacer
Screenshot, zrzut ekranu z gry Goblins 3 Goblins 3
spacer
Screenshot, zrzut ekranu z gry A Stroke of Fate: Operation Valkyrie A Stroke of Fate: Operation Valkyrie
spacer
Screenshot, zrzut ekranu z gry A.D. 2044 A.D. 2044
spacer
Screenshot, zrzut ekranu z gry Post Mortem Post Mortem
spacer
Screenshot, zrzut ekranu z gry The Walking Dead: 400 Days The Walking Dead: 400 Days
spacer
Screenshot, zrzut ekranu z gry Deponia 2: Chaos on Deponia Deponia 2: Chaos on Deponia
spacer
Screenshot, zrzut ekranu z gry The Book of Unwritten Tales: The Critter Chronicles The Book of Unwritten Tales: The Critter Chronicles
spacer
Screenshot, zrzut ekranu z gry 1954: Alcatraz 1954: Alcatraz
spacer
Screenshot, zrzut ekranu z gry The Walking Dead: 400 Days The Walking Dead: 400 Days
spacer
Screenshot, zrzut ekranu z gry Maniac Mansion Maniac Mansion
spacer
spacer spacer
spacer
spacer spacer spacer spacer spacer spacer spacer spacer spacer
spacer spacer spacer
spacer spacer spacer
spacer
Notka prawna: Dane o grach oraz zrzuty ekranu pochodzą z opisywanych gier komputerowych, wszystkie teksty jak: solucje, opisy, recenzje są własnością autorów strony i nie mogą być kopiowane ani rozpowszechniane w żadnej formie.
spacer
spacer spacer spacer
spacer spacer spacer
spacer spacer spacer