Przygodówki, gry przygodowe, solucje, zrzuty ekranu, screenshots, recenzje
spacer Home spacer Home spacerspacerspacer Lista spacer Lista spacerspacerspacer Solucje spacer Solucje spacerspacerspacer Download spacer Download spacerspacerspacer Screeny spacer Screeny spacerspacerspacer Saves spacer Saves spacerspacerspacer Kontakt spacer Kontakt spacerspacerspacer facebook spacer facebook  
Amiga | Atari | Apple | DOS | Commodore | Macintosh | Playstation | Sega | ScummVM | Windows | Xbox
spacer spacer spacer spacer spacer spacer spacer spacer spacer
spacer
  strzałka Ostatnio dodane gry
spacer
Okładka z gry A Trip to Yugoslavia 2018-03-13
A Trip to Yugoslavia
Rok: 2017
spacer
Okładka z gry Indygo 2017-11-28
Indygo
Rok: 2017
spacer
Okładka z gry Inner Voices 2017-08-16
Inner Voices
Rok: 2017
spacer



Okładka z gry Bohemian Killing 2016-08-09
Bohemian Killing
Rok: 2016
spacer
Okładka z gry Demetrios: The Big Cynical Adventure 2016-06-06
Demetrios: The Big Cynical Adventure
Rok: 2016
spacer
Okładka z gry Jack Keane 2: The Fire Within 2016-05-24
Jack Keane 2: The Fire Within
Rok: 2012
spacer
Okładka z gry Samorost 3 2016-05-09
Samorost 3
Rok: 2016
spacer
Okładka z gry Ceville 2016-04-16
Ceville
Rok: 2009
spacer
Okładka z gry Heavens Hope 2016-03-12
Heavens Hope
Rok: 2016
spacer
Okładka z gry Deponia Doomsday 2016-03-08
Deponia Doomsday
Rok: 2016
spacer
Okładka z gry Anna's Quest 2016-03-04
Anna's Quest
Rok: 2015
spacer
Okładka z gry Paradise 2016-02-22
Paradise
Rok: 2006
spacer
Okładka z gry Agatha Christie - ABC Murders 2016-02-19
Agatha Christie - ABC Murders
Rok: 2016
spacer
Okładka z gry Sinking Island 2016-02-02
Sinking Island
Rok: 2007
spacer
Okładka z gry Dracula 4: The Shadow of the Dragon 2016-01-20
Dracula 4: The Shadow of the Dragon
Rok: 2013
spacer
Okładka z gry Undercover Missions: Operation Kursk K-141 2016-01-18
Undercover Missions: Operation Kursk K-141
Rok: 2015
spacer
Okładka z gry Dreamfall: Chapters 2015-12-16
Dreamfall: Chapters
Rok: 2014
spacer
Okładka z gry The Perils of Man 2015-12-13
The Perils of Man
Rok: 2015
spacer
Okładka z gry Dracula: The Resurrection 2015-11-30
Dracula: The Resurrection
Rok: 2000
spacer
Okładka z gry Gold and Glory: The Road to El Dorado 2015-11-27
Gold and Glory: The Road to El Dorado
Rok: 2000
spacer
Okładka z gry Stupid Invaders 2015-11-25
Stupid Invaders
Rok: 2001
spacer
Okładka z gry Broken Sword 2,5: The Return of the Templars 2015-11-18
Broken Sword 2,5: The Return of the Templars
Rok: 2008
spacer
Okładka z gry J.U.L.I.A.: Among the Stars 2015-11-16
J.U.L.I.A.: Among the Stars
Rok: 2014
spacer
Okładka z gry Life is Strange 2015-11-13
Life is Strange
Rok: 2015
spacer
Okładka z gry Keepsake 2015-10-30
Keepsake
Rok: 2005
spacer
Okładka z gry Jack Keane 2015-10-21
Jack Keane
Rok: 2007
spacer
Okładka z gry Dracula 2: The Last Sanctuary 2015-10-21
Dracula 2: The Last Sanctuary
Rok: 2001
spacer
Okładka z gry Lost Horizon 2 2015-10-08
Lost Horizon 2
Rok: 2015
spacer
Okładka z gry Armikrog 2015-10-02
Armikrog
Rok: 2015
spacer
Okładka z gry Alpha Polaris 2015-09-28
Alpha Polaris
Rok: 2011
spacer
spacer

ZERO SKILL: For everyone who likes easy video gaming!
spacer
spacer
spacer

Single player space game
spacer
spacer
  domek Recenzja (opis) gry
spacer
Logo gry The Inner World

The Inner World

Gry przygodowe, to gatunek, któremu swojego czasu wieszczono niechybną śmierć. Wiele znanych i cenionych firm zajmujących się tworzeniem gier, omijało ten szlachetny gatunek z daleka, skupiając się na tworzeniu zgoła odmiennego rodzaju gier komputerowych. Na szczęście z czasem na rynku zaczęło prężnie działać kilka firm, które na swoim koncie miało wiele lepszych, czy gorszych przygodówek. Do ich grona dołączyło sporo niezależnych twórców, którzy nie bali się zaczynać swojej drogi od ujawnieniu światu pozycji z gatunku adventure.



„The Inner World”, bo ten tytuł postaram się opisać w swoim artykule, to debiutanckie dzieło niewielkiego, niezależnego niemieckiego studia Fizbin. W jego skład weszła trójka studentów z Wirtembergii, którzy na pewnym kursie wpadli na pomysł stworzenia ręcznie rysowanej przygodówki, bazującej na grach w starym stylu. Zadanie swoje zrealizowali, tym samym oferując graczom grę, której nie powstydziłoby się niejedne duże i komercyjne studio. Gra zauroczyła mnie od razu i urok ten roztaczała aż do jej zakończenia. Na dodatek, co mnie niezmiernie cieszy, znalazł się polski wydawca, który zajął się jej lokalizacją Dzięki firmie Techland, która wydała tą pozycję w cyklu Dobra Gra, można w nią zagrać, nabywając ją w doskonałej cenie, oczywiście w języku polskim.



Fabuła przenosi nas do wymyślonej krainy zwanej Asposia, umieszczonej pod powierzchnią ziemi. Życie na Asposii możliwe jest dzięki wietrznym fontannom, które tworzą wiatr i tym samym dostarczają mieszkańcom i innym istotom potrzebne do istnienia powietrze. Niestety fontanny te wysychają. Z każdą wysychającą fontanną przychodzi ciemność, a w krainie pojawiają się tajemnicze latające stwory, zwane Bazylianinami, które zamieniają Asposian w kamienie. Rządy w tej krainie dzierży jeden z opatów wiatru imieniem Conroy. Ma on na wychowaniu młodego chłopca, Roberta, który jest pierwszą i główną grywalną postacią w tej grze. Chłopak ratując naszyjnik Conroy’a wydostaje się z pałacu i trafia na ulice Asposii. Spotykamy go na śmietnisku, na którym zauważa gołębia, jak sądzi własność Conroy’a. Gdy już prawie ma w ręku owego ptaszka, nagle pojawia się druga grywalna postać gry, dziewczyna imieniem Laura. Ta zabiera ptaka i znika. Robert postanawia ruszyć na poszukiwania dziewczyny, trochę z racji owego gołębia, a trochę z racji owej krnąbrnej dziewczyny, która wpadła mu w oko. Szybko okazuje się, że jego wyprawa będzie miała drugie dno, które zmieni naszego bohatera i jego spojrzenia na wszystko co go otacza.



Tak jak już wcześniej napisałam „The Inner World”, jest klasyczną przygodówką w starym stylu. Wszystko w niej odbywa się za pomocą myszy. Wystarczy kliknąć lewym przyciskiem gryzonia, a na ekranie pojawią się dwie ikonki, lupy i dłoni. Kliknięcia na symbol lupy, pozwala nam obejrzeć przedmiot i wysłuchać komentarza bohatera, który zwykle jest dość zabawny. Dłoń, sugeruje, że dany przedmiot możemy zabrać. Kolejną ikoną, która dostępna jest podczas rozgrywki, to ikonka dymku, która występuje jedynie wtedy, gdy mamy do czynienia z postacią, z którą musimy porozmawiać. Dialogi w przypadku tego dzieła, stanowią ważną część rozgrywki, bowiem umiejętnie przeprowadzona rozmowa pcha grę do przodu.



Jak to w tradycyjnej przygodówce bywa, każdy zabrany przez gracza przedmiot, trafiać będzie do równie tradycyjnego ekwipunku, który w tym wypadku znajduje się na dole ekranu. Przedmiot w inwentarzu można obejrzeć, klikając na niego ikoną lupy oraz użyć, naciskając symbol, trybików. Wiele przedmiotów leżących sobie bezpiecznie w kieszeni Roberta, czy też Laury można ze sobą łączyć. Odbywa się to w ciekawy i innowacyjny sposób. Otóż łączone ze sobą rzeczy są podnoszone do góry, chwilę wirują, by połączyć się w całość. Muszę przyznać, że taki sposób łączenia ekwipunku bardzo mi się podoba. Rozgrywkę rozpoczyna samouczek, który możemy pominąć. Jeśli jednak zapragniemy zapoznać się ze sterowaniem i zasadami panującymi w grze, można go włączyć w każdej chwili klikając w ustawienia. Znajdziemy je na górze ekranu, w prawym, górnym rogu. W grze tej nie ma podświetlania hot spotów, ale za to istnieje wbudowany system podpowiedzi. Jeśli tylko najedziemy kursorem myszy na lewy, górny róg ekranu, znajdziemy tam znak zapytania. Po kliknięciu na niego wyświetlą się nam wszystkie dostępne w grze podpowiedzi, sugerujące co w danej chwili mamy zrobić.



"The Inner World", oferuje graczowi ręcznie rysowaną grafikę 2D. Wszystkie tła, wszystkie postaci i wszystko co nas otacza jest narysowane właśnie w tym stylu. Całość przeplatana jest licznymi, rysunkowymi animacjami. Tworzy to dość spójną całość nadając grze odpowiedniego klimatu. Fabuła pewnie wielu z Was może wydać się dość sztampowa. Kolejny raz ratujemy jakiś świat i kolejny raz wpadamy w kłopoty. Na pewno jest w tym wiele prawdy, ale sposób opowiedzenia owej historii oraz postacie, którymi przyjdzie nam grać, nie pozwolą żadnemu graczowi się nudzić. Robert, to istota, którą nie sposób nie lubić. Jest zabawny, naiwnie dziecinny i prostolinijny, choć bywa także stanowczy i pewny siebie. Opisy wielu przedmiotów, osób, czy choćby zachowań, niejednokrotnie wywoływały u mnie uśmiech i wprawiały w dobry nastrój. Zupełnym przeciwieństwem Roberta jest Laura. Temu niespokojnemu duchowi, krnąbrnej, wybuchowej dziewczynie udało się zafascynować naszego bohatera, który gotów był jej ofiarować diament umieszczony w pierścionku. Podczas zabawy gramy i Robertem i Laurą, choć tą drugą postacią zdecydowanie za mało.



Oprócz tych dwojga, podczas rozgrywki napotkamy wiele innych postaci. Większość z nich ma swoją osobowość i jest wyraźnie zarysowana i godna uwagi. Mamy więc złośliwego Conroy’a, Steve/Pete człowieka o rozdwojonej jaźni, rządną przygód barmankę, czy też kapłana hazardzistę i wielu innych. Rozmowy z owymi postaciami pozwalają popchnąć fabułę do przodu. Oprócz tego czeka gracza wiele zadań przedmiotowych oraz ciekawe zagadki. Część z nich wiąże się z nierozerwalnie z postacią Roberta, który posiada nos w kształcie fletu. Podczas rozgrywki będziemy musieli zagrać na nosie Roberta, wciskając na klawiaturze klawisze numeryczne. Jedna z pięciu dziurek fletu odpowiada jednemu z klawiszy od 1-5.



Oprawa dźwiękowa, to również mocna strona tej przygodówki. Muzyka zmienia się doskonale dopasowując się do danej lokacji, stając się z czasem bardziej mroczną, bowiem gra nabiera nieco bardziej mrocznego charakteru. Dzieło zostało w Polsce wydana w doskonałej cenie 19,90 z polskimi napisami.
Za taką cenę nie możecie przegapić tej gry. Gry, które jest za razem zabawna i smutna, wesoła i melancholijna, pełna zagadek i pomysłowych zadań przedmiotowych. Gry, której bohaterów można pokochać od pierwszego wejrzenia, tym bardziej, że angielski dubbing postaci stoi na najwyższym poziomie. Trójka studentów udowodniła zatem, że można założyć sobie plan powstania przygodówki i zrealizować go w stu procentach. Panowie czekamy na więcej! Moja ocena gry, to 9,5/10. Ocena została obniżona ze względu na błąd, który pojawił się w czwartym rozdziale i z powodu braku możliwości zapisywania gry w dowolnym czasie.

Zalety:

- fabuła;
- grafika;
- postacie;
- zagadki;
- muzyka;
- humor

Wady:

- błąd gry;
- brak wielu miejsc na zapisy

Autor recenzji: agusia16

Pobierz grę
lub demo

Utknąłeś w grze? TUTAJ JEST PORADNIK (solucja)

Nadal nie potrafisz przejść? ZAPYTAJ NA FORUM

spacer
spacer
spacer
  domek The Inner World
spacer

Komentarze do gry:

user, gość, użytkownik sineme 2016-02-15 20:02:05
jak ustawić polski język? Mam wersję angielską, jedynie dymki są po polsku

user, gość, użytkownik Zośka 2016-02-17 08:27:11
Sprawdź w opcjach gry może ;)

user, gość, użytkownik agusia16 2016-02-17 08:40:10
Nie pamiętam jak to jest w niej z napisami w języku polskim, ale pokombinuj w ustawieniach. Być może masz wyłączone napisy i trzeba tę opcję przywrócić, czyli włączyć. Tak jak pisała Zośka, sprawdź w opcjach gry. Pozdrawiam :)

user, gość, użytkownik Asia 2016-08-05 09:29:05
Mam wielki problem gdy trafiam do hangaru pojawia się czarny ekran i nie mogę dalej grać . Robiłam już wszystko pomóżcie proszę!

user, gość, użytkownik agusia16 2016-08-09 22:29:58
Trafił Ci się błąd, który niestety w tej grze występuje. Spróbuj zainstalować patch http://wydawnictwo-stara.techland.pl/?id=produkty&produkt=447 albo poszukaj zapisów z gry. Niestety nie mam takowych.

user, gość, użytkownik ZWIAD 2016-11-12 17:12:37
MI TEŻ TAKI BŁĄD WYSKOCZYŁ




Dodaj własny komentarz:

Utknąłeś w grze? TUTAJ JEST PORADNIK (solucja)

Nadal nie potrafisz przejść? ZAPYTAJ NA FORUM


Twój podpis (imię lub pseudonim):

 

Treść komentarza do gry:


Wpisz poniżej jakie miasto jest stolicą Polski?:

 
spacer
spacer
spacer
  info Informacje o grze
spacer
Okładka z gry The Inner World

Tytuł:
The Inner World

Producent:
Studio Fizbin

Wydawca:
Headup Games / Neko Entertainment

Wydawca PL:
Techland

Rok:
2013

Platformy:
Windows

Wersja językowa:

Wymagania:
CPU: 2.33GHz,
RAM:2 GB RAM ,
Hard Drive: 1400 MB

spacer

Strona producenta:
kuleczka Przejdź do strony

spacer

Teksty:

kuleczka Recenzja gry

kuleczka Solucja, przewodnik

kuleczka DOWNLOAD (pobierz)

spacer


Zrzuty ekranu:

Screenshot, zrzut ekranu z gry The Inner World

Screenshot, zrzut ekranu z gry The Inner World

Screenshot, zrzut ekranu z gry The Inner World

Zobacz wszystkie zrzuty ekranu z gry

spacer
spacer
  info Artykuły

Jak robić screenshot z gry? Część I - OKNO
Masz problem z wykonaniem zdjęcia ekranu i wrzuceniem go np. na forum? Przeczytaj poradnik. »

Jak robić screenshot z gry? Część II - FULL SCREEN
Zrzuty ekranu z gier uruchamianych na pełnym ekranie. »

Jak robić screenshot z gry? Część III - OBRÓBKA
Ostatnia część artykułu o zrzutach ekranu. Obróbka, zmniejszenie wielkości, zmiana formatu. »

spacer
spacer
spacer
  info Przydatne strony

ZERO SKILL: For everyone who likes easy video gaming! Vote for EASINESS of video games.
[idź do strony]


Relaksująca gra mozaikowo-pixelowa.
[idź do strony]

Steam
System do zakupu elektronicznych wersji gier. Można tanio kupić wersje gier bez pudełek szukając okazji np. na Allegro. [idź do strony]

GOG
Serwis do zakupu elektronicznych wersji starszych gier. Przystępne ceny, duży wybór przygodówek. [idź do strony]

Zaprzyjaźnione strony
spacer
spacer
  info Ostatnie komentarze

user, gość, użytkownik mads943
UFOs
[URL="https://vagar.pl/wagi-hakowe/"]https://vagar.pl/wagi-hakowe/[/URL]... »

user, gość, użytkownik mads943
UFOs
https://vagar.pl/wagi-hakowe/... »

user, gość, użytkownik mads943
UFOs
Cześć wszystkim, sklep internetowy Vagar zapewnił kompleksową ofertę gdzie kupic wage elektroniczna ... »

user, gość, użytkownik rosyjski debil
A Trip to Yugoslavia
ta jest dobra gra :-)... »

user, gość, użytkownik Fajna gierka:)
UFOs
To była pierwsza gra w którą zagrałam z moim bratem na naszym nowiutkim komputerze...:)Przepiękne,ma... »

user, gość, użytkownik wolf666
Syberia
nie ma potrzeby tam iść...... »

user, gość, użytkownik Remy
Gemini Rue
Adam z 2014 roku, zastanów się co Ty w ogóle chłopie piszesz! ... »

user, gość, użytkownik 2020 gra
UFOs
Czy istnieje możliwość pobrania pełnej wersji tej gry z tej strony?... »

user, gość, użytkownik toyota132
Overclocked: A History of Violence
jak grać bez płyty dvd... »

user, gość, użytkownik agusia16
The Book of Unwritten Tales 2
Ta gra jest dostępna w języku polskim, między innymi na platformie Steam ;) Pozdrawiam! ... »

spacer
spacer
  strzałka SZUKAJ
spacer
Wpisz nazwę gry lub część wyrazu np. Sybe
spacer
spacer
  strzałka Emulatory

Emulator ScummVM
Emulator starszych gier przygodowych dostępny pod różne platformy... [czytaj]

Emulator DOSBox
Emulator systemu operacyjnego DOS dostępny pod różne platformy... [czytaj]

Emulator Microsoft Virtual PC
Emulator komputera PC, na którym zainstalować można inny system.... [czytaj]

Emulator Amigi WINUAE
Emulator komputera Amiga, na który również powstało sporo przygodówek.... [czytaj]
spacer
spacer
  strzłka Losowe ekrany
spacer
Screenshot, zrzut ekranu z gry Reksio i UFO Reksio i UFO
spacer
Screenshot, zrzut ekranu z gry The Book of Unwritten Tales The Book of Unwritten Tales
spacer
Screenshot, zrzut ekranu z gry Penumbra: Requiem Penumbra: Requiem
spacer
Screenshot, zrzut ekranu z gry Gomo Gomo
spacer
Screenshot, zrzut ekranu z gry Gobliins 2: The Prince Buffoon Gobliins 2: The Prince Buffoon
spacer
Screenshot, zrzut ekranu z gry Leisure Suit Larry 1: In the Land of the Lounge Lizards Leisure Suit Larry 1: In the Land of the Lounge Lizards
spacer
Screenshot, zrzut ekranu z gry The Black Mirror The Black Mirror
spacer
Screenshot, zrzut ekranu z gry Keepsake Keepsake
spacer
Screenshot, zrzut ekranu z gry Broken Sword 2,5: The Return of the Templars Broken Sword 2,5: The Return of the Templars
spacer
Screenshot, zrzut ekranu z gry The Night of the Rabbit The Night of the Rabbit
spacer
Screenshot, zrzut ekranu z gry Samorost 2 Samorost 2
spacer
Screenshot, zrzut ekranu z gry Day Of The Tentacle Day Of The Tentacle
spacer
Screenshot, zrzut ekranu z gry Belief and Betrayal Belief and Betrayal
spacer
Screenshot, zrzut ekranu z gry Paradise Paradise
spacer
Screenshot, zrzut ekranu z gry Dracula: The Resurrection Dracula: The Resurrection
spacer
spacer spacer
spacer
spacer spacer spacer spacer spacer spacer spacer spacer spacer
spacer spacer spacer
spacer spacer spacer
spacer
Notka prawna: Dane o grach oraz zrzuty ekranu pochodzą z opisywanych gier komputerowych, wszystkie teksty jak: solucje, opisy, recenzje są własnością autorów strony i nie mogą być kopiowane ani rozpowszechniane w żadnej formie.
spacer
spacer spacer spacer
spacer spacer spacer
spacer spacer spacer