Przygodówki, gry przygodowe, solucje, zrzuty ekranu, screenshots, recenzje
spacer Home spacer Home spacerspacerspacer Lista spacer Lista spacerspacerspacer Solucje spacer Solucje spacerspacerspacer Download spacer Download spacerspacerspacer Screeny spacer Screeny spacerspacerspacer Saves spacer Saves spacerspacerspacer Kontakt spacer Kontakt spacerspacerspacer facebook spacer facebook  
Amiga | Atari | Apple | DOS | Commodore | Macintosh | Playstation | Sega | ScummVM | Windows | Xbox
spacer spacer spacer spacer spacer spacer spacer spacer spacer
  strzałka Ostatnio dodane gry
spacer
Okładka z gry A Trip to Yugoslavia 2018-03-13
A Trip to Yugoslavia
Rok: 2017
spacer
Okładka z gry Indygo 2017-11-28
Indygo
Rok: 2017
spacer
Okładka z gry Inner Voices 2017-08-16
Inner Voices
Rok: 2017
spacerOkładka z gry Bohemian Killing 2016-08-09
Bohemian Killing
Rok: 2016
spacer
Okładka z gry Demetrios: The Big Cynical Adventure 2016-06-06
Demetrios: The Big Cynical Adventure
Rok: 2016
spacer
Okładka z gry Jack Keane 2: The Fire Within 2016-05-24
Jack Keane 2: The Fire Within
Rok: 2012
spacer
Okładka z gry Samorost 3 2016-05-09
Samorost 3
Rok: 2016
spacer
Okładka z gry Ceville 2016-04-16
Ceville
Rok: 2009
spacer
Okładka z gry Heavens Hope 2016-03-12
Heavens Hope
Rok: 2016
spacer
Okładka z gry Deponia Doomsday 2016-03-08
Deponia Doomsday
Rok: 2016
spacer
Okładka z gry Anna's Quest 2016-03-04
Anna's Quest
Rok: 2015
spacer
Okładka z gry Paradise 2016-02-22
Paradise
Rok: 2006
spacer
Okładka z gry Agatha Christie - ABC Murders 2016-02-19
Agatha Christie - ABC Murders
Rok: 2016
spacer
Okładka z gry Sinking Island 2016-02-02
Sinking Island
Rok: 2007
spacer
Okładka z gry Dracula 4: The Shadow of the Dragon 2016-01-20
Dracula 4: The Shadow of the Dragon
Rok: 2013
spacer
Okładka z gry Undercover Missions: Operation Kursk K-141 2016-01-18
Undercover Missions: Operation Kursk K-141
Rok: 2015
spacer
Okładka z gry Dreamfall: Chapters 2015-12-16
Dreamfall: Chapters
Rok: 2014
spacer
Okładka z gry The Perils of Man 2015-12-13
The Perils of Man
Rok: 2015
spacer
Okładka z gry Dracula: The Resurrection 2015-11-30
Dracula: The Resurrection
Rok: 2000
spacer
Okładka z gry Gold and Glory: The Road to El Dorado 2015-11-27
Gold and Glory: The Road to El Dorado
Rok: 2000
spacer
Okładka z gry Stupid Invaders 2015-11-25
Stupid Invaders
Rok: 2001
spacer
Okładka z gry Broken Sword 2,5: The Return of the Templars 2015-11-18
Broken Sword 2,5: The Return of the Templars
Rok: 2008
spacer
Okładka z gry J.U.L.I.A.: Among the Stars 2015-11-16
J.U.L.I.A.: Among the Stars
Rok: 2014
spacer
Okładka z gry Life is Strange 2015-11-13
Life is Strange
Rok: 2015
spacer
Okładka z gry Keepsake 2015-10-30
Keepsake
Rok: 2005
spacer
Okładka z gry Jack Keane 2015-10-21
Jack Keane
Rok: 2007
spacer
Okładka z gry Dracula 2: The Last Sanctuary 2015-10-21
Dracula 2: The Last Sanctuary
Rok: 2001
spacer
Okładka z gry Lost Horizon 2 2015-10-08
Lost Horizon 2
Rok: 2015
spacer
Okładka z gry Armikrog 2015-10-02
Armikrog
Rok: 2015
spacer
Okładka z gry Alpha Polaris 2015-09-28
Alpha Polaris
Rok: 2011
spacer
spacer

ZERO SKILL: For everyone who likes easy video gaming!
spacer
spacer
spacer
spacer
  domek Solucja, przewodnik
spacer
Logo gry The Scene of the Crime: Dream of Murder

The Scene of the Crime: Dream of Murder

Wersja do druku

Wcielasz się w rolę detektywa, który musi zbadać sprawę brutalnych morderstw. Kliknij na stojącego przy samochodzie policjanta i porozmawiaj z nim. Wyjdź ze zbliżenia i przejdź w lewo, do rozbitego samochodu.Kliknij na tablicę rejestracyjną leżącą na ziemi. Twoim zadaniem jest odnalezienie ośmiu śladów.Spójrz do bagażnika, w którym znajdziesz ciało. Kliknij na worek na głowie ofiary i na sznur, którym związane są jego nogi. Przy pomocy pędzelka, znajdź ślady na wlewie paliwa.Wyjdź ze zbliżenia i spójrz na przód samochodu. Zajrzyj do środka samochodu, klikając na drzwiczki. Spójrz na kawałek recepty medycznej i butelkę Burbona. Użyj pędzelka na kierownicy z lewej strony, by odnaleźć odciski palców.Zerknij na schowek przy kierownicy. Otwórz go i zajrzyj do środka. Znajdziesz legitymację, kliknij na nią, by odnaleźć ostatni ślad. Na mapie pojawi się nowa lokacja. Wybierz mapę i wejdź w nią.Wejdź do kostnicy(morgue). Spójrz na leżące ciało. Zrób zbliżenie. Spójrz na tatuaż, na podcięte gardło, kliknij na oczy, by zrobić zdjęcie. Przy pomocy pędzelka znajdź ślady na dłoni.Wyjdź na zewnątrz, porozmawiaj z policjantem, po czym przejdź pomieszczenia z dowodami, w prawo. Spójrz na regał przed tobą. Znajdziesz rzeczy ofiary. Zgadaj kawałek recepty, na worku użyj pędzelka.Wyjdź z tego pomieszczenia i przejdź do swojego biura, drzwi na lewo. Spójrz na tablicę, a na mapie pojawi się nowa lokacja. Udaj się tam.Wejdź do budynku, porozmawiaj na każdy temat z kobietą. Przejdź w lewo.Kliknij na bagażnik czerwonego samochodu i zabierz z bagażnika łyżkę do opon.Wróć z powrotem i zerknij na okno, tuż obok drzwi, z lewej. Użyj łyżki do opon na oknie, by je otworzyć.Zabierz spinacz leżący na ladzie i spójrz na drzwi z prawej.Otwórz je za pomocą spinacza i wejdź do środka. Zabierz pogiętą kartkę leżącą na podłodze. Obejrzyj ją w ekwipunku i kliknij na nazwisko Kovac.Spójrz na biurko, gdzie zajrzyj do książki. Kliknij na numer 015790 i na nazwisko Kovac.Udaj się na posterunek, wejdź do swojego biura i porozmawiaj z detektywem na każdy temat. Następnie udaj się do kostnicy, gdzie porozmawiaj z lekarzem. Ponownie wejdź do swego biura, kliknij na tablicę. Na mapie pojawi się nowa lokacja. Udaj się tam.


Porozmawiaj z aptekarzem na każdy temat. Znowu pojawi się nowa lokacja. Udaj się tam. Zabierz monetę leżącą na podłodze.Spójrz na drzwi z prawej. Za pomocą monety odkręć tabliczkę z nazwiskiem, zabierz ją i przy jej pomocy otwórz drzwi, wkładając ją miedzy dwuskrzydłowe drzwi.Spójrz na biurko. Zabierz ołówek i użyj go na kartce, a poznasz co jest na niej napisane. Zabierz list.Wyjdź ze zbliżenia. Spójrz na podłogę przy szufladach. Zabierz nóż. Spójrz na zdjęcie. Za jego tylną częścią znajdziesz kluczyk, zabierz go.Spójrz na szuflady z lewej strony. Za dnie jednej użyj noża, by dostać się do schowka. Znajdziesz pudełko, otwórz je za pomocą małego kluczyka. Zabierz karteczką z napisem ABMA.Przejdź na posterunek, porozmawiaj z doktorem w kostnicy i z policjantem. Pojawi się nowa lokacja na mapie. Udaj się tam.Spójrz na ciężarówkę, by zrobić jej zbliżenie. Zerknij na rurę. Musisz odnaleźć sześć śladów. Rura jest pierwszym. Zajrzyj do szoferki.Zerknij na worek. Otwórz popielniczkę, na której użyj pędzelka, by znaleźć odciski palców.Wyjdź ze zbliżenia i spójrz na pakę, na tył ciężarówki. Zobaczysz kolejne ciało. Kliknij na ciało, zabierz portfel, kliknij na tatuaż.Obejrzyj portfel. Kliknij na niego.Porozmawiaj z detektywem. Udaj się na posterunek. Udaj się do pomieszczenia z dowodami, w prawo. Kliknij na leżącą na stole książkę. Przesuń stronę, klikając na nią i znajdź kod diabetyka.Spójrz na regał, gdzie wybierz biuro dr Kane. Kliknij na numer z lewej, na dole, następnie na numer 250, a potem na napis Epfrett .Pojawi się nowa lokacja.Udaj się tam. Zabierz kluczyk leżący z lewej strony i otwórz nim drzwi.


Zabierz kolejny klucz, też lewa strona. Zabierz ulotkę leżącą z prawej i zdjęcie leżące na łóżku. Spójrz na potłuczone szkło. Obejrzyj obraz wiszący an ścianie z prawej.

Zrzuć go, a odkryjesz sejf. Przyjrzyj się zdjęciu, na którym masz podpowiedź do ustawienia pokręteł zamka sejfu. Ustaw je zgodnie z podpowiedzią.Wyciągnij dwa zdjęcia.Ponownie spójrz na zdjęcie z szyfrem zamka i kliknij na twarz. Odkryjesz kolejny ślad. To samo zrób z ulotką i z kolejnymi zdjęciami.Wyjdź na zewnątrz i za pomocą klucza, otwórz skrzynkę z listami z lewej, klikając na skrytkę numer 10. Wyciągnij z niej dwa listy.Kliknij na słowo advise.Przejdź na posterunek, wejdź do swojego biura, kliknij na tablicę, a na mapie pojawi się nowa lokacja. Udaj się tam. Porozmawiaj z ochroniarzem. Przejdź do gabinetu profesora Wernera von Brauna. Porozmawiaj z nim. Opuść to miejsce i udaj się za oszklone drzwi. Znajdziesz tam kolejną ofiarę, zrób zbliżenie. Użyj pędzelka na palcach ofiary. Zabierz kluczyki z kieszeni.Opuść budynek i przejdź przez furtkę na parking. Otwórz samochód za pomocą kluczyków (bagażnik i drzwi). Z bagażnika zabierz nóż. Użyj pędzelka na kierownicy, kliknij na tablicę rejestracyjną.Przejdź na posterunek, porozmawiaj z policjantem, wejdź do swego biura, spójrz na tablicę, wyjdź z biura i drugi raz pogadaj z policjantem i ponownie wejdź do biura, by kolejny raz spojrzeć na tablicę. Pojawi się kolejna lokacja. Udaj się do niej - Apartament. Zabierz nożyczki i zdjęcie stojące na kominku.Obejrzyj zdjęcie i zapamiętaj godzinę na zegarze. Spójrz na zegar wiszący na ścianie, Ustaw na nim taka sama godzinę jak na zdjęciu. Najpierw otwórz szafę. Na dół spadnie kluczyk.Wyjdź ze zbliżenia i zabierz kluczyk.Przejrzyj zawartość szafy, klikając. Przetnij czarne płótno za pomocą nożyczek. Odkryjesz drzwi. Otwórz je za pomocą kluczyka z zegara.Wejdź do środka, znajdziesz się w piwnicy. Obejrzyj zdjęcie, kliknij na niego, znajdziesz pierwszy ślad.Teraz spójrz na ścianę. Klikaj na wycinki, odnajdując kolejne ślady.Obejrzyj zakończenie gry.

Koniec.

Autor solucji: agusia16

spacer
spacer
  info Informacje o grze
spacer
Okładka z gry The Scene of the Crime: Dream of Murder

Tytuł:
The Scene of the Crime: Dream of Murder

Producent:
Pastel Games

Wydawca:
Pastel Games

Wydawca PL:
Pastel Games

Rok:
2013

Platformy:
Browser Game

Wersja językowa:

Wymagania:
Przeglądarka internetowa wyposażona w program do odtwarzania animacji Flash.

spacer

Strona producenta:
kuleczka Przejdź do strony

spacer

Teksty:

kuleczka Recenzja gry

kuleczka Solucja, przewodnik

kuleczka DOWNLOAD (pobierz)

spacer


Zrzuty ekranu:

spacer
spacer
  info Artykuły

Jak robić screenshot z gry? Część I - OKNO
Masz problem z wykonaniem zdjęcia ekranu i wrzuceniem go np. na forum? Przeczytaj poradnik. »

Jak robić screenshot z gry? Część II - FULL SCREEN
Zrzuty ekranu z gier uruchamianych na pełnym ekranie. »

Jak robić screenshot z gry? Część III - OBRÓBKA
Ostatnia część artykułu o zrzutach ekranu. Obróbka, zmniejszenie wielkości, zmiana formatu. »

spacer
spacer
spacer
  info Przydatne strony

ZERO SKILL: For everyone who likes easy video gaming! Vote for EASINESS of video games.
[idź do strony]


Relaksująca gra mozaikowo-pixelowa.
[idź do strony]

Steam
System do zakupu elektronicznych wersji gier. Można tanio kupić wersje gier bez pudełek szukając okazji np. na Allegro. [idź do strony]

GOG
Serwis do zakupu elektronicznych wersji starszych gier. Przystępne ceny, duży wybór przygodówek. [idź do strony]

Zaprzyjaźnione strony
spacer
spacer
  info Ostatnie komentarze

user, gość, użytkownik Mariia
Life is Strange
Witam wszystkie miłośniczki makijażu! Chcę podzielić się moim znaleziskiem, a mianowicie sklepem pla... »

user, gość, użytkownik dsad
Ceville
[url=https://robota.ua/]asd[/url] asd [asd](https://robota.ua/) https://robota.ua/... »

user, gość, użytkownik mads943
UFOs
[URL="https://vagar.pl/wagi-hakowe/"]https://vagar.pl/wagi-hakowe/[/URL]... »

user, gość, użytkownik mads943
UFOs
https://vagar.pl/wagi-hakowe/... »

user, gość, użytkownik mads943
UFOs
Cześć wszystkim, sklep internetowy Vagar zapewnił kompleksową ofertę gdzie kupic wage elektroniczna ... »

user, gość, użytkownik rosyjski debil
A Trip to Yugoslavia
ta jest dobra gra :-)... »

user, gość, użytkownik Fajna gierka:)
UFOs
To była pierwsza gra w którą zagrałam z moim bratem na naszym nowiutkim komputerze...:)Przepiękne,ma... »

user, gość, użytkownik wolf666
Syberia
nie ma potrzeby tam iść...... »

user, gość, użytkownik Remy
Gemini Rue
Adam z 2014 roku, zastanów się co Ty w ogóle chłopie piszesz! ... »

user, gość, użytkownik 2020 gra
UFOs
Czy istnieje możliwość pobrania pełnej wersji tej gry z tej strony?... »

spacer
  strzałka SZUKAJ
spacer
Wpisz nazwę gry lub część wyrazu np. Sybe
spacer
spacer
  strzałka Emulatory

Emulator ScummVM
Emulator starszych gier przygodowych dostępny pod różne platformy... [czytaj]

Emulator DOSBox
Emulator systemu operacyjnego DOS dostępny pod różne platformy... [czytaj]

Emulator Microsoft Virtual PC
Emulator komputera PC, na którym zainstalować można inny system.... [czytaj]

Emulator Amigi WINUAE
Emulator komputera Amiga, na który również powstało sporo przygodówek.... [czytaj]
spacer
spacer
  strzłka Losowe ekrany
spacer
Screenshot, zrzut ekranu z gry Darkness Within: In Pursuit of Loath Nolder Darkness Within: In Pursuit of Loath Nolder
spacer
Screenshot, zrzut ekranu z gry Loom Loom
spacer
Screenshot, zrzut ekranu z gry Loom Loom
spacer
Screenshot, zrzut ekranu z gry The Lost Crown: A Ghost-Hunting Adventure The Lost Crown: A Ghost-Hunting Adventure
spacer
Screenshot, zrzut ekranu z gry The Secret of Monkey Island The Secret of Monkey Island
spacer
Screenshot, zrzut ekranu z gry Syberia Syberia
spacer
Screenshot, zrzut ekranu z gry Curse of Enchantia Curse of Enchantia
spacer
Screenshot, zrzut ekranu z gry The Secret of Monkey Island The Secret of Monkey Island
spacer
Screenshot, zrzut ekranu z gry Simon the Sorcerer Simon the Sorcerer
spacer
Screenshot, zrzut ekranu z gry Art of Murder: Hunt for the Puppeteer Art of Murder: Hunt for the Puppeteer
spacer
Screenshot, zrzut ekranu z gry Botanicula Botanicula
spacer
Screenshot, zrzut ekranu z gry The Walking Dead: 400 Days The Walking Dead: 400 Days
spacer
Screenshot, zrzut ekranu z gry The Walking Dead: 400 Days The Walking Dead: 400 Days
spacer
Screenshot, zrzut ekranu z gry Still Life Still Life
spacer
Screenshot, zrzut ekranu z gry Dracula: The Resurrection Dracula: The Resurrection
spacer
spacer spacer
spacer
spacer spacer spacer spacer spacer spacer spacer spacer spacer
spacer spacer spacer
spacer spacer spacer
spacer
Notka prawna: Dane o grach oraz zrzuty ekranu pochodzą z opisywanych gier komputerowych, wszystkie teksty jak: solucje, opisy, recenzje są własnością autorów strony i nie mogą być kopiowane ani rozpowszechniane w żadnej formie.
spacer
spacer spacer spacer
spacer spacer spacer
spacer spacer spacer